Eğitimini Tamamlayan 13 Ameliyat Hemşiresi Sertifika Sahibi Oldu

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen 1. Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı tamamlandı.

Eğitimini Tamamlayan 13 Ameliyat Hemşiresi Sertifika Sahibi Oldu

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin “Ameliyathane Hemşireliği Uygulama Merkezi” olarak belirlenmesinin ardından düzenlenen ve çeşitli illerden 13 hemşirenin katıldığı 1. Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı tamamlandı. 
 11 Eylül - 10 Ekim 2017 tarihleri arasında söz konusu eğitim programına Adıyaman merkezden 9, Kâhta’dan 2, Rize ve Ağrı Doğubayazıt Hastanelerinden katılan 1’er hemşire, kursu başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen sertifika törenine Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, Kamu Hastaneler Birliği İdari Hizmetler Başkanı Osman Aydın, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Cengiz Yorulmaz,  Mali Hizmetler Başkanı İbrahim Halil  Kaya, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcıları Op. Dr. Mahmut Aslan, Uzm. Dr. İbrahim Tunç ve Sağlık Hizmetleri Müdürü Nevin Selçuk ile hastanede görev yapan ameliyathane ve diğer servislerin sorumlu hemşireleri katıldı.
Sertifika töreninde konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, “1 aylık bir eğitim sonunda sertifika programını tamamlamış bulunuyoruz. Öncelikle tebrik ediyorum. İnşallah ilk ve bundan sonrada son olmayacak her yıl devam edecek, acil hemşireliği ve yoğun bakım hemşireliği ile ilgili sertifikasyon çalışmalarımız devam ediyor. Bu Programın Adıyaman’da olması için emek sarf eden Genel Sekreterlikteki çalışma arkadaşlarımıza ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanemizdeki yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bilsinler ki bu eğitim sadece ilk basamaktı ve bundan sonra artacak hem il dışından gelen arkadaşlarımız ve diğer sağlık tesislerinden gelen arkadaşlarımıza umarım bu 4 hafta süren eğitim teorik ve pratik açıdan kendilerine sunulduğu hizmetleri halka sunuş kalitesinin artırılması yönünde bir basamak olur. Sertifikaları hak kazanan arkadaşlarımıza bundan sonraki süreçte mesleklerinde şevk ve hevesle daha nitelikli bir şekilde sürdürebileceklerine inanıyorum.” dedi.
        13 hemşireye eğitim veren ve 9 kişiden oluşan eğitim ekibine de teşekkür belgeleri sunuldu.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü