Genel Sekreter Öz: "Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Her Geçen Gün Kalitesini Artırıyor" - Videolu Haber

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Eğitim ve Araştırma Hastanesinin her geçen gün kalitesini artırdığını ifade etti.

Genel Sekreter Öz:

Öz, yaptığı açıklamada, Eğitim ve Araştırma Hastanesinin günden güne kalitesini yükselttiğini, bu kapsamda uyku laboratuarını da açtıklarını bildirdi.

Uyku labaratuarının uyku bozuklukların tanısında önemli bir rol oynadığını belirten Öz, "Çok uzun zamandır alt yapı çalışmaları bitirmeye çalışıyorduk, şuan için bir arkadaşımız eğitimde, eğitimden döndükten sonra uyku laboratuarı Adıyaman halkımızın hizmetine sunmuş olacağız.  Ayrıca buna ek olarak Eğitim ve Araştırma Hastanemizde kornea nakil birimi hizmete girmiş olacak, bunun içinde son aşamaya geldik. Sağlık Bakanlığımızdaki son tescil sonrası inşallah çok yakın süre içerisinde kornea nakil merkezini açmış bulunacağız. Kornea nakli sebebiyle il dışına giden hastalarımızı artık Adıyaman'da tedavi etmiş olacağız, hatta diğer illerden hasta alacağız"dedi.

- TÜBERKÜLOZ LABARATUARI TESCİLLENİYOR

Tüberküloz labaratuarlarının tescillenme çalışmasının devam ettiğini aktaran Öz, şöyle konuştu:

"Eğitim ve Araştırma Hastanemizin bünyesinde tüberküloz laboratuarını 3'üncü düzey laboratuar olarak tescil etmek için çalışmalarımız devam ediyor. Alt yapı çalışmaları bitince tescil işlemlerine devam edeceğiz ve çevre büyük illerde dahi tüberküloz laboratuarı 3'üncü düzey mevcut değil. Gaziantep başta olmak üzere diğer illerden numune tüberküloz tetkikleri, numune kabulüne başlayacağız, bununda halkımıza müjdesini vermiş olalım. Daha önce birkaç kez dile getirmiştim, yenilemekte fayda görüyorum, artık il dışından Türkiye'nin hemen hemen her ilinden hasta alan bir Eğitim ve Araştırma Hastanemiz var. Gecen sene 18 bin hastamız il dışından tedavi olmak için Eğitim ve Araştırma Hastanemize geldi. Artık bölüm ve doktor seçerek hastalarımız il dışından geliyorlar. Ayrıca sağlık turizmde Türkiye büyük bir atılım içerisinde, biz de kardiyoloji polikliniği olarak yurtdışından hasta kabul etmek için tescil işlemlerine başlamış bulunuyoruz. Sağlık Bakanlığımızda uygun görürse yurtdışından düzenli olarak kardiyoloji hizmeti almak, tanı ve tedavi amaçlı yurtdışı hastalarını da Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kabul edeceğiz"

- HİZMET KALİTESİ BİR ÜST SINIRA ÇIKTI

Hizmet kalitesinin bir üst sınıfa çıktığının altını çizen Öz, "Geçen seneden itibaren her yeni yılda olduğu gibi yeni donanımların alınmasıyla birlikte Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilçelerimiz başta olmak üzere sağlık kalitemiz bir üst sınıfa çıktı. Bilindiği gibi Türkiye'de hem bakanlık hemde kurul tarafından kalite değerlendirmesi oldu. Bu değerlendirmeler neticesinde Türkiye'nin en yüksek notunu alan hastanelerin bir çoğu ilimizde mevcut, bu da bizim gerçekten onur ve gurur duyduğumuz bir konu. Hem istatisiksel bilgi. Sağlık Bakanlığına gelen bilgiler hemde Türkiye'nin hertarafından gelen denetimcilerin bin tane sorun ve denetleme sonrasında ortaya çıkan kriterlerle bu puan ortaya çıkıyor ve bu puanlarda tüm hastanemizin puanları genel sekreterliği bünyesinde çok ciddi oranda arttı ve 4 tane hastanemiz içinde bir üst grupta yüksek başarılı olmaya başladı. Ben bu konuda emek veren sahada çalışan hem yönetici arkadaşlarıma ve ekibine hem sağlık çalışanıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum"şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman