Advert Advert

Vali Kalkancı, Samsatlı Depremzedelerin Sorunlarını Dinledi

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, 2 Mart 2017 tarihinde Samsat ilçesinde meydana gelen 5.5 şiddetindeki depremin ardından konteynırlara yerleştirilen Samsatlı depremzedeleri ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Vali Kalkancı, Samsatlı Depremzedelerin Sorunlarını Dinledi

Samsat ilçesine bağlı Taşkuyu ve Akdamar köyünde evleri zarar görerek konteynırlara yerleştirilen köylü vatandaşları ziyaret eden Vali Nurullah Naci Kalkancı'ya, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım ile İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Altuğ eşlik etti. 
Taşkuyu ve Akdamar köylerini ziyarette AFAD tarafından oluşturulan konteynırlarda yaşamını sürdüren vatandaşlarla tek tek ilgilenen Vali Nurullah Naci Kalkancı, köylülerle sohbet ederek taleplerini dinledi. 
Taşkuyu ve Akdamar Köyünde minik çocuklar başta olmak üzere depremzede ailelere yakın ilgi gösteren Vali Kalkancı, doğal afetten etkilenen Samsatlı depremzedelerimizin yaralarını sarmak için devlet ve millet olarak seferber olduk. 2 Mart'ta Samsat ilçemizde yaşanan deprem sonrası Samsat merkez ve köylerinde yaşayan vatandaşların sıkıntılar çektiğini, ancak bu sıkıntıları sabır ve azimle çalışarak el birliği ile aşacaklarını söyledi. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi