Genç: "Adıyaman, Servisçilikte Türkiye'de İlk Sıralarda" - Videolu Haber

Işıl Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Genç, Adıyaman'ın öğrenci servisi taşımacılığı noktasında Türkiye'de ilk sıralarda olduğunu söyledi.

Genç:
Bu içerik 370 kez okundu.

Genç, yaptığı açıklamada, ilköğretim çocukları için sabah erken kalkmanın bir sıkıntı olduğunu, Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye geneli bakanlığın tekli öğretime dönmeye çalıştığını anımsattı.

Bunun yapılması için sınıfların gerektiğini belirten Genç, "Yeterli derecede sınıf olmadığı için birkaç okulumuz şuanda çiftli öğretim yapıyor. İlköğretim çocukları erken kalkıyor. İnşallah bu konuda sorunlar ortadan kalkar, tekli öğretime döner, ailelerde rahat eder, çocuklarda rahat eder, servisçiler olarak bizlerde rahat ederiz. Sabah erken çocuklar çıkamıyor. Çıkmadığında servisler 1-2 dakika bekliyor, alamayınca veli kızıyor. Bu konuda bizde sıkıntı yaşıyoruz. Tekli öğretime geçerse saatler hep aynı saat oluyor. Bizim ricamız Milli Eğitimden bu saatlerin hepsi aynı saat değil de yarım saatte bir ayarlarsa servis işleri konusunda daha iyi olur. Daha randımanlı çalışma olur"dedi.

- ADIYAMAN SERVİSÇİLİKTE ÇAĞ ATLADI

Adıyaman'ın servisçilikte çağ atladığını vurgulayan Genç, şunları kaydetti:

"Adıyaman servisçilikte çağ atlamış. İstanbul, Ankara’yı baz aldığınız zaman, çevre illeri baz aldığımız zaman Adıyaman servis konusunda çağ atladı. S plakalardan dolayı belediyenin bir çalışması oldu. S plakası olmayan servis yapamıyor. Emniyet kayıtları altında S plakası olmayan korsan sayılıyor. Korsan sayılınca yakalanıyor. Şuanda Adıyaman’da servis konusunda, Servisçilik konusunda Türkiye genelinde ilk sıralarda yer almış durumdadır. Biz kendi elemanlarımız ile toplantılar yapıyoruz. Her toplantıda zaten gereken öğrencilerin inişi binişi anlatılıyor. Velilere nasıl davranacaklar, öğrenci aracın arkasında mı gidecek, önünde mi gidecek. Onlar anlatılıyor. Öğrenci aracın arkasına çıktığı an, direk aracın önünde buluyor kendini. Şoför arkadaşlara anlatıyoruz. Onlarda sağ olsun, Allah’a şükür bizim personelimize bir sıkıntı olmadı"

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş