Advert Advert

DSİ Şube Müdürü Ertürk’ten Üniversite Öğrencilerine Eğitim

Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünde yürütülmekte olan Çevre Mühendisliği Uygulamaları dersi kapsamında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) 203. Şube (Adıyaman) Müdürü Mehmet Emin Ertürk tarafından dersi alan Çevre Mühendisliği öğrencilerine eğitim verildi.

DSİ Şube Müdürü Ertürk’ten Üniversite Öğrencilerine Eğitim

Dersin öğretim üyesi olan Üniversite Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ve Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kâmil Varınca’nın da hazır bulunduğu derste DSİ 203. Şube Müdürü Ertürk öğrencilere hayat tecrübelerini de aktardı.

DSİ’nin görev ve sorumluluklarından bahseden Ertürk, GAP, HES ve GES projeleriyle birlikte Adıyaman’a Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 755 milyon TL yatırım yapıldığını, şu an için henüz sulanabilir arazimizin yüzde 15’inin sulandığını, tüm projelerin bitirilmesi ile ise bu oranın yüzde 80'i geçeceğini belirtti.

Etüt, projeler, bakım-onarım, ıslah çalışmaları ve bataklık kurutma çalışmalarıyla birlikte içme suyu temini konusunda görev ve sorumluluklarının olduğunu belirten Ertürk, son olarak öğrencilere, “Bu sıraların kıymetini iyi bilin. Bir daha bu sıralarda olmayacaksınız. Sizler mühendis adayısınız, bol bol kitap okumalı, yabancı dil öğrenmeli ve bilgisayar kullanımı konusunda kendinizi geliştirmelisiniz.” dedi.

Ders kapsamında öğrencilere hitap eden Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ise öğrencilere sevgi ve muhabbetle derslerine çalışmaları gerektiğini belirterek, "Her şey sevgi ile mümkündür. Birbirinizi sevin, anne babanızı, ailenizi, okulunuzu, hocalarınızı, vatanınızı, milletinizi sevin. El ele verip bu vatan için nasıl faydalı bir birey olurum diye hesap yaparak yaşayın. Devletimizin bizlere verdiği bu güzel sıraların, bu güzel imkânların kıymetini bilmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi