Advert

Kahta’nın Atatürk Barajı Sahiline Yürüyüş Yolu Yapılıyor

TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın’ın desteği ile Kahta Belediyesi ve Kahta Kaymakamlığı birlikte Kahta İlçesinin Atatürk Barajı sahilinde yürüyüş yolu yapıyor.

Kahta’nın Atatürk Barajı Sahiline Yürüyüş Yolu Yapılıyor

Memleketi olan Adıyaman’ın Kahta İlçesine gelen Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, Salih Fırat ve İbrahim Halil Fırat, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Akıncılar Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Bölükyayla Belediye Başkanı Ramazan Yavuz,  bazı siyasiler ve bürokratlarla beraber Kahta Baraj sahiline gitti.

Baraj sahilinde yürüyüş yolu projesini inceleyen Ahmet Aydın, projenin tamamlanması ile Kahta sahilinin cazibe merkezi olacağını söyledi.

Aydın,  “Burada sadece yol yapımı ile yetinmeyeceğiz. Yol ışıklandırılacak, ağaçlandırma yapılacak. Bisiklet yolu yapılacak. Burası kısa zamanda Kahta’nın yanısıra Adıyaman ve bölgenin cazibe merkezi durumuna gelecek. Buranın projesi şöyle oldu. Sayın Orman Bakanımız ile birlikte uçakla Diyarbakır’a giderken havadan bakarak buraya böyle bir projeyi sunmuştum. Bakanımız olurunu verdikten sonra Orman Genel Müdürüne gereken talimatı verdi. Ana projemizi Orman Genel Müdürlüğü yapacak. Geri kalan kısımlarını ise Kahta Kaymakamlığı, Kahta Belediye Başkanlığı, İl Özel İdaresi gibi kurumların imkanları ile tamamlanacaktır” dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”