Tut'un El Emeği, Göznuru Ürünleri, Fuarda Adıyamanlıları Bekliyor - Videolu Haber

Tut ilçesinde Halk Eğitim Merkezinde kadınların yaptığı el emeği, göznuru ürünler, Adıyaman Fuar Merkezinde satışa sunuldu.

Tut'un El Emeği, Göznuru Ürünleri, Fuarda Adıyamanlıları Bekliyor - Videolu Haber

Tut Halk Eğitim Müdürü Mustafa Uyar, yaptığı açıklamada, İşkur kursları tarafından açılan kurslar neticesinde bu fuara katıldıklarını söyledi.

Bu fuarda kadınların, ev hanımlarının yapmış olduğu fiokrafi sanatı, 3 boyutlu rolyef sanatı, kütükten mobilya ahşap yapma sanatı gibi bir çok alan da eserleri burada satışa çıkardıklarını anlatan Uyar, "Bu konuda katkısı olan, bizlerin üzerinde her zaman hamilik yapan, ilçe kaymakamımız Onur Şatıroğlu’na, önceki kaymakamımız Mehmet Aksu’ya, İşkur il müdürümüz Emin Yücekaya’ya, sayın valimize, bize her noktada yardım da bulunan insanlarımıza teşekkür ederim. Burada olmaktan mutluyuz"dedi.

- KADINLARIMIZDA HEYECAN VAR

Kadınların ürünlerinden dolayı çok heyecanlı olduğunu dile getiren Uyar, şunları kaydetti:

"Hanımlarımız bu ürünleri ortaya koyarken ayrı bir heyecan, ayrı bir ilgi duyuyorlar. Bu bizim için önemli, buna katkıda bulunan Medya Trend Fuarcılık şirketine de teşekkür ederiz. Şuan trend otantik sanat üzerine insanlarımız eski organik olan doğal olan ürünlere ilgi duyuyor. Biz de insanların bu ilgisine hitap etmeye, onların ilgisine karşılık vermeye çalışıyoruz. Şuan iyi bir noktadayız ama Pazar oluşturma noktasında biraz sıkıntımız var. Bu sıkıntıyı atlattığımız taktirde daha başarılı, daha güzel hizmetler sunacağımıza inanıyoruz. Biz burada uygun fiyata ürünlerimizi satmaya çalışıyoruz. Yine bunlar bu ürünleri yapan kadınlarımızın evine dönecek. Alış verişte yardımcı olurlarsa sevineceğiz"

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi