Halter'de Bronz Madalya

Adıyaman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Milli Sporcu Melike Günal, Arnavutluk’un Durres kentinde 17-21 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonasında 90+ kg'da Avrupa 3.sü olarak ülkeye bronz madalya kazandırdı.

Halter'de Bronz Madalya

Çorum’da düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Türkiye Halter Şampiyonası elemelerinde şampiyon olarak ülkeyi Durres’deki Avrupa Halter Şampiyonasında temsil etme hakkı kazanan öğrenci Milli Sporcu Günal, koparmada 86 kg, silkmede ise 110 kg kaldırarak Avrupa 3.sü oldu.

Toplamda 196 kg kaldıran Milli Sporcu Melike Günal, gerek Üniversite gerekse de ülke adına büyük bir başarıya imza attı.

Başarılarına bir yenisini daha ekleyen Milli Sporcu öğrenci Melike Günal'a başarısından dolayı teşekkür eden Üniversite BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Murathan, öğrenciye başarılarının devamını diledi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ise Mili Sporcu Günal’ı tebrik ederek, "Sporcu evladımızı tebrik ediyorum. Gerek Üniversitemiz gerekse de ülkemiz adına sevindirici bir zafer elde etmiştir. İnşallah başarılarının devamı da gelecektir" dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü