Besni'de "Öğretmen Buluşmaları" Başladı

Besni ilçesinde "Öğretmen Buluşmaları" başladı.

Besni'de
Bu içerik 311 kez okundu.

Öğretmen buluşmaları adıyla yapılacak toplantıların ilki İlçemizde görev yapan Türkçe, Sosyal Bilgiler ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmenlerinin katılımı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  SODES Kültür Salonunda yapıldı.
Öğretmen buluşmaları adıyla güncellenen öğretim programları ile eğitim - öğretim durumunu istişare ve değerlendirmek, okul/kurumların 2017/2018 eğitim öğretim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi, okullar arasında işbirliği koordinasyon sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı, kaynak israfının önlenmesi ve verimliliğin artırılması amacıyla her branştan öğretmenler ile toplantı düzenlendi.

Yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat, İlçede görev yapan Türkçe, Sosyal Bilgiler ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmenleri katıldı.
Öğretmenlerin eğitim sisteminin en önemli unsuru olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat, “Eğitim paydaşlar ile değer kazanır. Okullarımızda yapılacak bütün faaliyetlerde sizlerin görüşleri önemlidir. Yeni müfredatta sizlerin bu görüşleri neticesinde şekil aldı. Yapacağımız bu toplantıların ortak amacı sizler ile istişareler yapıp eğitim öğretim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi, okullar arasında iş birliği koordinasyon sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı, kaynak israfının önlenmesi ve verimliliğin artırılmasıdır. EDEB projesi ile bu sorunlara eğileceğiz. Bu sebeple katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederim” dedi
 
Öğretmenlerin işin mutfağında olduğunu bu nedenle öğretmenlerin görüşlerinin hayati öneme sahip olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar ise "Sizler işin mutfağındasınız sizlerin görüşleri bizler için önemli olduğu kadar, sizlerin rahat ve birliktelik duygusunda hareket edeceğiniz bir çalışma ortamına sahip olmanız bizim için en önemli önceliklerdendir. Sizler gece gündüz demeden kimi zaman kendi evlatlarınızdan feragat ettiğiniz zamanlarda öğrencileriniz için çalışıyorsunuz. Hepinize teşekkür ederim. Sizlerin sayesinde 340 larda seyreden ortalamalarımız 470 civarına yükseldi.  Çocuklarımıza öncelikli olarak “Vatan Millet ve Devlet” sevgisini vermemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Çünkü yakın zaman 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık. Bu hain darbe girişimini yapanlar zeki, çalışkan ama içinde bu değerleri barındırmayan teröristlerdi. Bu vesile ile katılımlarınızdan ve emeklerinizden dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum”ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş