Hayırsever İşadamı Taşar'dan Adıyaman'a Engelliler Okulu - Videolu Haber

İstanbul'da yaşayan Adıyamanlı Hayırsever İşadamı Hasan Taşar, Adıyaman'a Engelliler Okulu yaptırıyor.

Hayırsever İşadamı Taşar'dan Adıyaman'a Engelliler Okulu - Videolu Haber

Kent merkezinde 1 hafta içinde temeli atılacak okulun, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.

Hayırsever İşadamı Hasan Taşar, Perre Haber Ajansına yaptığı açıklamada, engellilere yıllardır sponsorluk yaptıklarını, engellilere yardım etmenin kendilerininbir görevi olduğunu söyledi.

Adıyaman’da engelli sayısının çok olduğuna dikkat çeken Taşar, "Bunun sebebi de Adıyaman’da akraba evliliği vardır. Adıyaman’daki engelli oranı Türkiye’deki oranın üzerindedir.  Adıyaman’a bu konu da yardım etmek bizim için görevdir. Engellilere yardım ediyoruz. Şimdiye kadar akülü araba, tekerlekli sandalye, amalara baston, onlara bilgisayar odası yapıldı. Bilgisayar odasında çalışıyorlar, devlette onlara hoca gönderiyor. Onlara bir yevmiye veriyorlar. Akülü araba ile mutlu oluyorlar. Bilgisayarda çalışıp, harçlıklarını alıp gidiyorlar. Onda devletimiz çok duyarlı, onlara yardımcı oluyorlar. Engellere bakanlara maaş bağlattı. Türkiye de engellilere bakılan yardım dünyada sayılacak duruma geliyor"dedi.

- 12 DERSLİK OKUL YAPILIYOR

Okul hakkında da bilgi veren Taşar, "12 derslikli engelli okulu Hatice Taşar adına yapılacak. Önümüzdeki ay kısmet olursa temelini atacağız. Adıyaman alışveriş merkezi yanında, 5 dönüm arsası var. 650 metre üzerine okul inşa edilecek. 2018- 2019 ders yılına kavuşturmak istiyoruz"ifadelerini kullandı.

- İŞADAMI ARKADAŞLARIMIZIN FAYDALI OLMALARINI ARZU EDİYORUZ

İşadamlarına da seslenen Taşar, şunları kaydetti:

"Bütün arkadaşların da Adıyaman’a elden geldiği kadar faydalı olmalarını gönlümüz arzu eder. Adıyaman’dan çıkalı 30 yıl geçti. Adıyaman’a karşı görevlerimiz var. Yaptığımız bizim sadece görev yerine getirilmesidir. Bunu da vazife sayıyoruz. Hayır yatırımı da benim içinde diğer yatırımlar kadar önemli bir yatırım. Hemşerilerimin de bu konu da arzu ve istekli olduklarını tahmin ediyorum. Onlarla görüşülüp, bir araya getirilip, organizasyon yapılabilir"

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman