Adıyaman Belediyesi’nden En Çok Atık Pil Toplayan Okullara Ödül

Adıyaman Belediyesi, okullar arasında düzenlediği ‘Atık Pil Toplama Kampanyası’nda başarı elde eden okulları ödüllendirdi.

Adıyaman Belediyesi’nden En Çok Atık Pil Toplayan Okullara Ödül

Adıyaman Belediyesi,il merkezinde bulunan okullarda ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası düzenlendi. Kampanyada en çok pil toplayan ilk üç okuluödüllendiren Adıyaman Belediyesi, bu şekilde hem çocukların önemli bir konuda duyarlılıkgöstermelerinisağladı, hem de doğaya zarar veren atık pillerin doğaya ulaşmasına engel oldu.
Adıyaman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen kampanya ile ilgili bilgi veren yetkililer, Atık Pil Toplama Kampanyası kapsamında en çok atık pilin Zeynep Turgut İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından toplandığını dile getirerek, “Her yıl düzenlediğimiz ‘Atık Pil Toplama Kampanyası’nı bu yılda okullarımızda gerçekleştirdik. Bundaki en önemli amacımız çocuklarımızdaki duyarlılığı arttırmak ve çevreye büyük zararları olan atık pillerin geri dönüşüm yoluyla yeniden kazandırılması sağlamaktır. Bu yıl düzenlediğimiz kampanya çerçevesinde okullarımızda 850 kilogram atık pil toplandı. En çok atık pil toplayan okulumuz Zeynep Turgut İmam Hatip Ortaokulu oldu. Adıyaman Belediyesi olarak bu okulumuza öğrencilerinin gösterdiği yoğun gayretten dolayı bir adet fotokopi makinası hediye ettik. İkinci olan TOKİ Akşemsettin Ortaokuluna ise satranç eğitim seti hediye ettik. Son olarak üçüncü olan Fevzi Çakmak Ortaokuluna da spor kıyafetleri ile basketbol, voleybol ve futbol topu hediye ettik” diye konuştu.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman