Advert Advert

Gölbaşı'nda Görme Engelliler İçin Hissedilebilir Yüzey Çalışması - Videolu Haber

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde belediye tarafından, görme engelliler için kaldırımlarda hissedilebilir yüzey çalışmaları başlatıldı.

Gölbaşı'nda Görme Engelliler İçin Hissedilebilir Yüzey Çalışması - Videolu Haber

Görme engelliler için hissedilebilir yollar yaptıklarını belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, "Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak hizmetleri sürekli veriyoruz. Park bahçelerde ve sosyal tesislerde de engelli vatandaşlara kullanım kolaylığı sağlıyoruz ve tüm engelleri kaldırıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz modern belediyecilik, sosyal ve kültürel hizmetlerimizde engelli vatandaşlarımızla istişare ederek, onların gündelik hayatını kolaylaştırıcı hizmetler sunuyoruz" dedi. 

"KALDIRIMLAR, ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN KULLANIŞLI HALE GETİRİLİYOR"

Engelli vatandaşların hayatın bir gerçeği olduğunu söyleyen Özdemir, "Sağlıklı insanların dahi bir gün engelli olabileceğini düşünerek hareket etmemiz lazım. Engelliler için yasal zorunluluk haline gelen hizmetleri, biz yerel yönetimler olarak uzun yıllardır vermekteyiz. Görme engelli vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştıracak olan hissedilebilir yüzey, görme engelli bireylerin dokunma duyusuna hitap eden ve amaçlarına ilişkin yön değiştirmesini sağlamak ve uyarmak için tasarlanmış kabartmalı yüzey malzemesini belediyemize ait binalarda ve caddelerde uyguluyoruz. Amacımız, görme engelli bireylere, bulunduğu konumdaki veya istikametindeki muhtemel tehlikelere karşı uyarmak ve güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlamaktır. Bu kapsamda ilçemizin kaldırımları engelli vatandaşlar için daha da kullanılır hale getiriyoruz" ifadelerini kullandı. 


 Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan hissedilebilir yüzey yürüme yolları kullanan görme engelli vatandaşlar, uygulamadan memnun olduklarını ve yaygınlaştırılmasını gerektiğini belirterek, Gölbaşı Belediyesi'ne teşekkür etti.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret