Advert

Su Altı Arama Kurtarma Ekibine Eğitim

Malatya, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet verenSu Altı Arama Kurtarma Ekibi,Aydın ilinde verilen ‘Dalış ve Suda Kurtarma’ eğitimine katıldı.

Su Altı Arama Kurtarma Ekibine Eğitim

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, Malatya, Ankara ve Konya Büyükşehir Belediyeleri İtfaiye Dairesi Başkanlıkları bünyesinde hizmet veren su altı arama kurtarma ekiplerine,10 gün boyunca Aydın Polis Moral Eğitim Merkezi’nde dalış ve kurtarma eğitimi verildiği belirtildi. 
Eğitime katılan Malatya, Ankara,Konya Büyükşehir Belediyeleri su altı arama kurtarma ekiplerine uzman ekipler tarafından;navigasyon, gece dalışı, suda kurtarma botu kullanma ve kuru dalış elbisesi eğitimi  verildiğinibelirten Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar, "10 gün süren eğitimler oldukça yararlı geçti. Arama kurtarma personelimiz gerek sualtı gerekse karada kurtarma konusunda uzman ekipler tarafından eğitim aldılar. Bu eğitimlerle birlikte çağımıza uygun olan ekipman ve eğitim dizgeleri de düzenli olarak takip edilmektedir.Eğitimlerimiz devam edecektir.Ayrıca balıkçılık sezonun açılması ile birlikte balıkçılarımızda teknelerinde can simidi ve yeleği bulundursunlar." ifadelerine yer verdi. 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”