Eğitim Alan Aile Hekimlerine Sertifika Verildi

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına yönelik eğitim ve seminerler hız kesmeden devam ediyor.

Eğitim Alan Aile Hekimlerine Sertifika Verildi
Sağlık Bakanlığı, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Genel Müdürlüğü tarafındanTürkiye Üreme Sağlığı Projesi kapsamında, Üreme Sağlığı modülü eğitimi 2006 yılında başladı. Bu eğitim Üreme Sağlığına Giriş, Aile Planlaması, Güvenli Annelik, Gençlere Yönelik Üreme Sağlığı Hizmetleri ve Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar modüllerini içeriyor. 
 
"SERTİFİKA VE KATILIM BELGESİ VERİLDİ" 
 
30 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında Gençlere Yönelik Üreme Sağlığı Hizmetleri ve Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar modül eğitimi verildi. Adıyaman Merkez Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) Üreme Sağlığı Eğitim Merkezi Eğiticileri tarafından verilen eğitime, aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarından oluşan 24 kişi katıldı.106. eğitim grubu olan bu modül eğitimini katılımcılar tarafından başarıyla tamamlandı. Merkez 1 No’lu Toplum Sağlığı Merkezi'nin  toplantı salonunda  katılımcılara Adıyaman İl Sağlık Müdürü  Uzm.Dr.Erdoğan ÖZ ve Halk Sağlığı Başkanı Dr.Mustafa Kutlu tarafından sertifika ve katılım belgesi  verildi.
Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi