2. Çevreyolu Atatürk Bulvarı'na Bağlanıyor

Adıyaman'da 2. Çevreyolu Atatürk Bulvarı'na bağlanıyor. Bu kapsamda Adıyaman Belediyesi, Yeni Sanayi Mahallesi'nde asfalt çalışmalarına başladı.

2. Çevreyolu Atatürk Bulvarı'na Bağlanıyor

Daha geniş ve alternatif ulaşım ağına sahip bir Adıyaman için yoğun bir çalışma sürdüren Adıyaman Belediyesi, 2. Çevreyolu'nu Atatürk Bulvarına bağlamak için kolları sıvadı.

Daha önce 2. Çevreyolu ile Atatürk Bulvarı arasında bulunan Yeni Sanayi Mahallesi'ndeki sokaklardax yolda kalan yapıları kamulaştırarak yıkan Adıyaman Belediyesi, yıkım işleminden sonra hızlı bir şekilde yol yapım işine başladı.

KAMULAŞTIRILAN BİNALAR YIKILDI

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından geçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren yetkililer, Yeni Sanayi Mahallesi’nin Adıyaman Anadolu Lisesi, önünden geçen kısmında daha önce kamulaştırma işlemi gerçekleştirdiklerini ve kamulaştırılan binaları yıktıklarını söyledi. Yetkililer, yıkılan yapılardan sonra hızlı bir şekilde yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarına başladıklarını dile getirerek, kısa süre içerisinde 2. Çevreyolu'nun Ak Konutlar arkasında bulunan kavşak ile Atatürk Bulvarı'na olan bağlantısının sağlanacağını dile getirdi.

Mahalle sakinleri ise yapılan çalışmadan duydukları memnuniyetidile getirerek, yetkililere teşekkür etti.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman