Advert Advert

ADYÜSEM Halk Eğitim Merkezi Gibi Çalışıyor

Adıyaman Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ADYÜSEM), Halk Eğitim Merkezi gibi çalışıyor.

ADYÜSEM Halk Eğitim Merkezi Gibi Çalışıyor

ADYÜSEM, kamu kurumları ve STK’lar ile yapacağı işbirlikleri kapsamında şehirde ihtiyaç duyulan çeşitli iş kollarına kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla eğitim programları düzenlemeye devam ediyor. Önceki yıllarda çeşitli alanlarda kurslar düzenleyen ADYÜSEM, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da akademik ve idari çalışanların yanı sıra, öğrenciler ve halkın da katılabileceği 24 farklı alanda kurs verecek.
İŞTE YENİ DÖNEMDE VERİLECEK EĞİTİMLER

ADYÜSEM, bu güne kadar; Diksiyon ve Etkili İletişim, Drama ve Tiyatro Eğitmenliği, Aile Danışmanlığı, Hızlı Okuma ve Anlama Teknikleri, İlköğretim ve Ortaöğretim Matematik Öğretmenliği Alan Yeterlilik Kursu, Eğiticilerin Eğitimi Kursu, Hasta Kayıt ve Kabul İşlemleri ile YDS'ye Hazırlık ve Soru Çözme kursları vermişti. Yeni eğitim-öğretim yılında ise yeterli katılımcı olması hâlinde Sertifikalı Etkili İletişim ve Diksiyon Kursu, Sertifikalı Akupunktur Eğitimi, Yabancılara Türkçe Öğretimi, YDS İngilizce ve Fransızca Kursu, Genel İngilizce ve Fransızca Kursu, PTE İngilizce Eğitimi, Erasmus İngilizce Eğitimi, Çocuklara Yönelik İngilizce Eğitimi, Temel Yangın Eğitimi, Sertifikalı İş Yeri Hekimliği Eğitimi, Sertifikalı Diğer Sağlık Personeli Eğitimi, Sağlık Personelinde İletişim ve Etik Eğitimi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitimi, Sertifikalı Kamu İhale Mevzuatı Eğitimi, Eğitim Bilimlerinde SPSS Eğitimi, Sağlık Çalışanları İçin SPSS Eğitimi, Öğrenci Koçluğu Eğitimi, Uygulamalı Bilimsel Makale Hazırlama Eğitimi, Proje Hazırlama ve Yönetimi Eğitimi, STK Liderleri Eğitimi, STK Çalışanı Eğitimi, Sosyal Projeler ve STK Yönetimi Eğitimi, Uzlaştırmacılık Eğitimi ve Aile Arabuluculuğu Eğitimi verilecek.

“AMAÇ EKONOMİK VE KÜLTÜREL YAPIYA KATKI SAĞLAMAK”

ADYÜSEM Müdürü Doç. Dr. Ahmet Akkaya, kültürel ve ekonomik yapıya katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Akkaya, merkezin, sosyal sorumluluğun gereklerini yerine getirmek, toplumun her kesimi için daha kaliteli bir yaşam ve daha iyi bir sosyal çevre sağlanmasına katkıda bulunmak, ekonomik ve kültürel yapıya katkı sağlamak ve yaşam boyu eğitim düşüncesini hayata geçirmek amacıyla kurulduğunu belirterek, bu kapsamda ihtiyaç duyulan alanlarda çeşitli eğitim programları ve kurslar düzenlediklerini söyledi.

 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi