Advert Advert

Kavşak ve Refüjlere On Binlerce Lale ve Menekşe

Adıyaman Belediyesi, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan refüj ve kavşaklar başta olmak üzere şehrin birçok noktasındaki yeşil alanı estetik bir görünüme kavuşturuyor.

Kavşak ve Refüjlere On Binlerce Lale ve Menekşe

Atatürk Bulvarı'nda bulunan refüj ve kavşaklar başta olmak üzere şehir merkezindeki park ve yeşil alanlardaki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Adıyaman Belediyesi, kentteki orta refüjlere 70 bin lale ekip, 125 bin menekşe dikmeye başladı. Toplam 195 bin çiçek ekip dikecek olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleşen çalışmalar neticesinde, şehir rengârenk bir görüntüye kavuşacak.

"ADIYAMAN RENGARENK BİR GÖRÜNÜM KAZANACAK" 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan yetkililer, şunları dile getirdi: “Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da başta Atatürk Bulvarı üzerindeki refüj ve kavşaklar olmak üzere şehir genelindeki parklara mevsim çiçeklerini ekip, dikmeye başladık. Bu yıl Kasım ayı boyunca şehir geneline 70 bin lale ve 125 bin menekşe ekimi ve dikimi gerçekleştirecek olan ekiplerimiz, Adıyaman’ın rengârenk bir görünüm kazanmasını sağlayacak. Adıyaman Belediyesi olarak amacımız, halkımızın daha güzel bir çevrede yaşamasıdır. Bunun için park, refüj ve kavşaklardaki çalışmalarımız devam edecek.”

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi