Advert Advert

Gölbaşı'nda 10 Kasım Töreni

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79. yılı nedeniyle düzenlenen tören ve etkinliklerle anıldı.

Gölbaşı'nda 10 Kasım Töreni

Gölbaşı Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başlayan tören Gölbaşı Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen anma etkinlikleri ile devam etti.

Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, konferans salonunda yapılan Atatürk’ü anma etkinliklerinde Atatürk’ün hayatı itibari ile yaşadıklarını anlattı. Kaymakam Aksoy, konuşmasına şöyle devam etti: "Atatürk’ün hayatı aynı Türkiyemiz  gibidir. Yine küllerinden doğmuş, yine zor zamanlarında kendi inisiyatifini ,kendi yolunu belirlemiş, hiçbir  zaman mevcut şartlarda yılmamış, bir mucize yaratarak hem kendini hem ülkesini yeniden yaratmıştır. Bende Atamızı daha çok özlediğimizi düşünüyorum ve Allah’tan rahmet diliyorum."

Anma etkinlikleri Gölbaşı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu 'Adı Güzel Atatürk' isimli drama gösterisi ile son buldu. Düzenlenen anma töreni ve anma etkinliklerine  Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, daire amirleri, okul müdürleri ,öğrenciler, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret