Başkan Kutlu, Yeni İmar Planıyla İlgili Bilgi Verdi

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, MÜSİAD Adıyaman Şubesi üyelerine askıya çıkarılan ‘Yeni İmar Plan Revizyonu’ ile ilgili bilgi verdi.

Başkan Kutlu, Yeni İmar Planıyla İlgili Bilgi Verdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şubesi’nin davetlisi olarak MÜSİAD üyeleriyle bir araya gelen Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Belediyesi tarafından askıya çıkarılan ‘Yeni İmar Plan Revizyonu’ ile ilgili bilgi verdi.

MÜSİAD Adıyaman Şubesi'nde gerçekleşen ziyarette Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım ve üyeler hazır bulundu. MÜSİAD üyelerinin Yeni İmar Planı ile ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Kutlu, il merkezine ait ilave ve revizyon 1/1000’lik uygulamalı imar planı ile 1/5000’lik nazım imar planının meclis üyelerinin oylarıyla onaylandığını ve yaklaşık bir aydır İmar Müdürlüğünde askıya çıktığını hatırlatarak şunları söyledi: “Belediye meclisimizin 2040 yılını hedef alarak hazırladığı revizyon-ilave imar planı şu an askıda. Elbetteki eksikler yada fazlalar olmuştur. Bunun için bir aylık askı süresini ciddiye alıyoruz. Bir aylık askı süresinden sonra itirazlar değerlendirilecek ve gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra uygulama kısmına geçilecek. Amacımız el birliğiyle şehrimizi daha yaşanabilir bir kent haline getirmektir.”

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı