Öğrencilere Organik Tarım Eğitimi Verildi

Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Osmangazi Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerine organik tarım eğitimi verildi.

Öğrencilere Organik Tarım Eğitimi Verildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen ve koordine edilen "Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi" kapsamında, Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce 2017 yılı projesi olan organik tarım eğitimi, Osmangazi Ortaokulu 5. Sınıf öğrencilerine yönelik yapıldı. Büyük ilgi gören eğitime 130 öğrenci katıldı. 

"ORGANİK TARIMIN TÜM SAFHALARI ANLATILDI" 

Eğitimde öğrencilere organik tarımın insan, çevre ve hayvan sağlığı üzerindeki etkilerine yönelik bilgiler verildi. Eğitici personeller tarafından organik tarım ürünlerinin tarladaki üretiminden pazardaki satışına kadar tüm safhaları anlatıldı. Kaybolan doğal dengenin yeniden kurulmasını amaçlayan organik tarımın önemi ve gıda tüketimi konularında öğrenciler bilgilendirildi. Organik tarımın tanıtımı yapılarak, tüketici logo bilinci ile gıda güvenliği açısından tüketici bilincinin oluşturulması sağlandı. Program sonunda öğrencilere organik tarım logolu şapka, şemsiye ve bez sırt çantası dağıtıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı