Advert Advert

Astronomi Topluluğundan Gökyüzü Gözlem Şenliği

Adıyaman Üniversitesi Astronomi Topluluğu tarafından düzenlenen Gökyüzü Gözlem Şenliği ile ay ve diğer gök cisimleri gözlemlendi.

Astronomi Topluluğundan Gökyüzü Gözlem Şenliği

Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde çalışmalarını yürüten Gözlemevi'nden getirilen taşınabilir teleskop ile yapılan Gökyüzü Gözlem Şenliği, Merkez Külliyesi Gençlik Meydanı'nda gerçekleştirildi.

"ASTRONOMİYE DUYULAN İLGİYİ ARTIRMAYA GAYRET EDİYORUZ" 

Gözleme, akademik ve idari çalışanlar ile öğrenciler katıldı. Katılımcılar ay ve diğer gök cisimlerini gözlemleme imkânı buldu. Etkinlik hakkında konuşan Astronomi Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Eda Sonbaş, "Gözlemevi'nde Türkiye'nin en büyük teleskoplarından biri olan ADYU60 teleskobumuzla uluslararası görevler dahilinde gökyüzünü gözlemlemekteyiz. Perdiyodik olarak üniversitemiz çalışanları, öğrencileri ve halkımıza açık olarak gerçekleştirdiğimiz gökyüzü gözlem şenlikleri ile de her kesimden insana gökyüzünün güzelliklerini görme imkânı sunmaya çalışıyoruz. Böylece şehrimizde astronomiye duyulan ilgiyi artırmaya gayret ediyoruz" dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi