Adıyaman Atıcılık Türkiye Rekorunu Egale Etti

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından düzenlenen Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası’nda Adıyamanlı sporcular, Türkiye rekorunu egale etmeyi başardı.

Adıyaman Atıcılık Türkiye Rekorunu Egale Etti

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 2017 faaliyet programında yer alan, 08-12 Kasım tarihleri arasında Mersin’in ev sahipliğinde yıldızlar, gençler, büyükler kategorilerinde Türkiye geneli 36 il, 86 kulüpten 451 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası’nda Adıyaman’ın rekor kırdığını söyledi.

"EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ"

İl Müdürü Keleş, ”Adıyamanlı sporcularımızın başarı ile mücadele ettiği müsabakalara katılan 5 sporcumuz bu yarışmalarda Minik Erkekler kategorisinde Tüfek atışlarında Türkiye rekoru egale edilmiştir. Daha önce de Türkiye rekoru Adıyaman ilinden Rahmetullah Kemal Ersoy'a aitti ancak Ahmet Muhammed Tekdal 282.8 puan artarak Türkiye rekorunu egale etmiştir" dedi. 

 Adıyaman'ın son üç yarışmada Türkiye rekorunu üst üste kırarak ayrı bir başarı sağladığını ifade eden Keleş, "Böylece ilimiz atıcılık sporcularından Ahmet Muhammed Tekdal Türkiye şampiyonu ve Rahmetullah Kemal Ersoy Türkiye ikincisi olmayı başarmıştır. Ben ilimiz adına genç sporcularımızı elde ettikleri şampiyonluklardan dolayı kutluyor, sporcularımızın yetiştirilmesinde emeği geçen antrenörlerimize ise teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman