Yatalak Hastanın Eve Sedyeyle Götürülmesi Olayına Bakanlık El Koydu - Videolu Haber

Sağlık Bakanlığı, oğulları tarafından sedye ile itilip 1 kilometre uzaklıkta bulunan evine götürülen 78 yaşındaki yatalak hasta Hatice Ata ile ilgili açıklama yaptı.

Yatalak Hastanın Eve Sedyeyle Götürülmesi Olayına Bakanlık El Koydu - Videolu Haber

Felç tedavisi gören Ata, istedikleri ambulans gelmeyince, çocuklarının yardımıyla 1 kilometre uzakta bulunan evine sedyeyle itilerek götürülmüştü. Yaşanan bu gelişmenin ardından Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Açıklamada, yaşlı kadını evine götürecek 2 ambulansın da o esnada görevde olduğu belirtildi ve Adıyaman Valiliği’nin de olayla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.

“YASAL İŞLEM UYGULANACAK”

Yaşanan olayda ihmal ya da kusuru olanlara ilişkin yasal işlemlerin uygulanacağı belirtildi. Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "Habere konu olan hasta, Adıyaman'da, evde bakım ekiplerimizce takip edilen 78 yaşında bir hastamızdır. Poliklinik muayenesi gerektiğinden 112 ambulansı istenerek, evinden alınarak hastaneye nakledilmiştir. Hastanede gerekli tıbbi hizmetleri yapılan hasta, yakınları tarafından ambulansla evine götürülmek istenmiş ancak bu hizmeti yürüten iki nakil ambulansının da görevde olması nedeniyle ambulanslar dönünce nakil işleminin gerçekleşeceği yakınlarına iletilmiştir. Yakınları kendi imkanları ile hastayı evine götüreceklerini söyleyerek hastaneden ayrılmışlardır”

“GÖREVLİLERİN İSTEĞİNİ KABUL ETMEDİLER”

Bu sırada da görevden dönen ambulansa nakletmek isteyen görevlilerin isteklerinin hasta yakınları tarafından kabul edilmediği vurgulandı. Açıklama şöyle devam etti: “Hasta yakınları, hastayı yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki evlerine götürmüşlerdir. Söz konusu olay, Bakanlığımızca yakından takip edilmiştir. Adıyaman Valiliği olayla ilgili soruşturma başlatmıştır. Soruşturma sonucunda ihmal ya da kusuru olanlar hakkında gerekli yasal işlemler uygulanarak kamuoyuyla paylaşılacaktır."

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman