Advert Advert

Kızılkaya, Çadırkentte İncelemelerde Bulundu

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ve Şube Müdürü Ramazan Kurkut, çadırkentte açılan hafta sonu destekleme kurslarını ziyaret etti.

Kızılkaya, Çadırkentte İncelemelerde Bulundu

Öğrencilerle bir araya gelen Kızılkaya, öğretmenler ve okul idarecilerinden verilen kurslar hakkında bilgi aldı. İlkokul üç ve dördüncü sınıf öğrencileri, İmam Hatip Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri ve İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencilerinin aldıkları kurslarla yıl sonuna kadar 300 saatlik bir eğitimle Türkçe, Matematik derslerindeki eksikliklerin tamamlanmasının hedeflendiği öğrenildi. 

"23 DERSLİKLİ OKUL İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU" 

İl Müdürü Mete Kızılkaya, kurslarla beraber sosyal ve sportif etkinliklere de yer verilmesi, müsabakalar düzenlenmesi ve okul sınıf duvarlarının bir kompozisyon bütünlüğünde planlanarak resim eğitici yazılar ve görsel şekillerle daha ilgi çekici bir ortam oluşturacağını ifade etti. 4. sınıf öğrencilerinden 'Uzun İnce Bir Yoldayım' türküsü ile arapça ilahi dinleyen Kızılkaya, inşaatı devam eden 23 derslikli okul inşaatında incelemelerde bulundu.

Kızılkaya, okul yapımının bitmesiyle normal eğitime geçileceği ve öğrencilerin daha rahat bir ortamda okullarına devam edeceklerini belirtti.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi