Gönül Yolcuları Gönülleri Okşadı

Kahramanmaraş’ta ''Gönül Yolcuları''olarak bilinen yardımsever gönüllü bir grup Ekinözü ilçesinde minik öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Gönül Yolcuları Gönülleri Okşadı

Kahramanmaraş 'Gönül Yolcuları Gönüllü Yardım Ekibi' hazırladığı sosyal sorumluk projesi ile Ekinözü’nde ihtiyaç sahibi öğrencilerin yardımına koştu.  

Ekinözü Belediyesi Basın Yayın  Şube Müdürlüğü tarafından ilçedeki okullarda belirlenen öğrencilere Gönül Yolcuları gönüllülerince hazırlanan kışlık yardım paketleri,Ekinözü Kaymakamı Fatih Sayar, Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, İlçe Müftüsü  Muhammed Meral ,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Cebrail Taşdemir ve  yardım ekibi tarafından dağıtıldı.

"AMACIMIZ DAYANIŞMA DUYGUSUNU KUVVETLENDİRMEK"

 Proje kurucusu Zeynep Demir, “Biz bu yola ekmeğimizi paylaşarak çıktık. Dil ve ırk ayırt etmeden nerde bir ihtiyaç varsa yardımına koştuk. Bir yardım derneği veya vakıf değiliz. Her insan bir şeylerden, birilerinden sorumludur. Biz bu sorumluluğumuzun farkına vardık ve hayırsever vatandaşların katkıları ile elde ettiğimiz değişik kışlık kıyafet ve ayakkabı çeşitlerini, Ekinözü ilçesinde 70  anaokulu  öğrencisine dağıtarak onları sevindirdik. Amacımız, hem yetim ve fakir öğrencilere kıyafet, ayakkabı yardımı yaparak onları sevindirmek hem de toplumda yardımlaşma ve dayanışma duygusunu kuvvetlendirmek." dedi.

"NEREDE İHTİYAÇ SAHİBİ VARSA, İMKANIMIZ DAHİLİNDE BİZ ORADAYIZ"

Kuruluş amaçlarının ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak olduğunu bildiren Demir, “Halk ile yapıyoruz bu yardımı, Veren el de alan el de muhtaçtır. Biz veren el ve alan eli birleştiriyoruz. Biz, Peygamber Efendimiz (sav)'in ‘Merhamet etmeyene merhamet edilmez ve komşusu açken tok yatan bizden değildir’  ilahi emriyle çıktık bu yola. Birlikten kuvvet doğar düsturunu bir nebzede olsa anlatabilmek umuduyla cıktık. Projemizin amacı ihtiyaç sahiplerine yardım yapmak ve yardım yapmak isteyenlerle, yardımı alacaklar arasın da bir köprü olmaktır. “Veren el alan elden üstündür” hadisi şerifini zaten kendimize rehber alarak yola çıktık. Bu hadisi şerifi arkamıza alarak nerede ve ne kadar ihtiyaç sahibi varsa ve nerde zekât ve nafaka vermeye hazır kişiler varsa bunları ihtiyaç sahipleri ile buluşturmaya çalıştık. Tabiri caizse  ''Gönül Yolcuları'' veren el ile alan el arasında bir köprü görevi görüyor.  Şimdiye kadar birçok hizmeti olmuştur. Bu yardım çalışmasını uzun yıllardır yapıyoruz yüzlerce ailenin yarasına merhem olduk. Yardımlarımız imkan buldukça ve yardımsever vatandaşların yardımları sürdükçe şimdilik tespit ettiğimiz okullarda devam edecek. Çalışmamız sadece okullarla sınırlı değildir. Nerede ihtiyaç sahibi var ise imkanımız dahilinde biz oradayız" diye konuştu.

"BU KÜÇÜK BEDENLERİ HEP BİRLİKTE EL ELE VERİP ISITALIM"

Ekinözü Kaymakamı Fatih Sayar da "Gönül Yolcuları ekibinin yaptığı bu yardımlardan dolayı çocuklarımızın sevincini görmek bizleri duygulandırdı. Allah yardım eden tüm hayırsever kardeşlerimizden ve gönül yolcularımızdan razı olsun” şeklinde konuştu. İlçe Belediye Başkanı Nursi Çeleğen ise hayırsever anlamlı yardım çalışması için teşekkür etti. Öğrencilere yapılan yardımın kış mevsimine girilen bu ayda büyük bir ihtiyacı karşıladığını belirten Çeleğen, "Yeni kaban ve kışlık ayakkabılarına kavuşan minik öğrencilerin mutluluğunu gözlerinden okuyoruz. Ben buradan Kahramanmaraş’ta ve ülkemizde iş adamlarına yardım kuruluşlarına sesleniyorum. İlçemiz fakir. Bölge insanlarımızın maddi durumları fazla iyi değil. Bu küçük bedenleri hep birlikte el ele verip ısıtalım" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman