Advert Advert

Özöncel: "Çocuğunuz Ekranla Değil Akranla Oynasın"

Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, çocukların ekranla değil, akranlarıyla oynaması gerektiğini söyledi.

Özöncel:

Bilgisayar ve televizyon ekranının yıkıcı etkilerden korumak için çocukların ekranla değil akranlarıyla buluşturalması gerektiğinin altını çizen Özöncel, "Adalet, paylaşma, dayanışma,güven, takım ıuhu, merhamet ve kural kavramı akranla bir arada yapılan etkinliklerde ortaya çıkar ve pekişir" dedi.

Özöncel, "Günümüzün en büyük sorunlarından biri çocuklarda, gençlerde hatta yetişkinlerde görülen ve 'davranışsal bağımlılık' adı altında değerlendirilen bilgisayar, tablet, telefon, televizyon bağımlılığıdır. Hemen hemen her evde yaşanan bu sorunlar anne ile çocuğun ilişkisini bozmakla kalmaz, çocuğa sosyal, bilişsel ve psikomotor alanda çok büyük kayıplar yaşatır. Elbetteki yararlı yanları da var ancak maalesef henüz teknolojiyi yararlı olacak şekilde kullanmayı dünya yüzünde hiç kimse tam anlamıyla becerebilmiş değil" dedi. 

"SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİN ..."

Özöncel, şöyle devam etti: "Özellikle; teknolojinin çok kısıtlı olduğu zamanlarda doğup, bir anda patlayan ve gelişen teknoloji çağı arasında sıkışmış bir nesil için bu dengeyi kurmak maalesef bir hayli zor görünüyor. Peki bunun bir çıkar yolu yok mudur? Aile içi iletişim ve teknoloji kullanımı konusunda bilinçlenmiş bir toplumun bu tür handikapları aşacağından şüphe yoktur. Sağlıklı bir gelecek için sağlıklı akran iletişimini şiddetle tavsiye ediyoruz."

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi