Advert

Kronik Hastalıkları Önleme İl Kurulu Yıl İçinde 2. Kez Toplandı

Adıyaman'da Kronik Hastalıkları Önleme İl Kurulu yıl içerisindeki ikinci toplantısını gerçekleştirdi."

Kronik Hastalıkları Önleme İl Kurulu Yıl İçinde 2. Kez Toplandı

Kurul, Halk Sağlığı Başkanlığı Sorumlusu Dr.H.Mustafa Kutlu başkanlığında toplandı. Paydaş kamu kurum ve kuruluşları temsil eden yetkililerin de katıldığı toplantı İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda toplandı. 

Hava kirliliğinin azaltılmasında ağaçlandırma çalışmalarının önemine dikkat çeken Kutlu, tüm kurumları bu konuda katkıda bulunmaya davet etti. Kapalı alanlardaki hava kirliliğinin ve sigara dumanı maruziyetinin önlenmesi amacıyla da vatandaşların daha duyarlı hale getirilmesi için Yeşilay tarafından uygulamaya konulan 'Yeşil Detektör' web uygulamasının daha yaygın bir şekilde tanıtımının yapılması ve vatandaşlarca kullanımının sağlanması önerildi.

"İŞTE TOPLANTIYA KATILAN KURUMLAR"

Toplantıya, Adıyaman Belediye Başkanlığı, Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğü, İl Defterdarlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Spor İl Müdürlüğü, Adıyaman Tabip Odası, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baştabipliği, Emniyet Müdürlüğü, SGK İl Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı Çevre Koruma Timi, Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı, Sigarayla Savaşanlar Derneği, Yeşilay Derneği, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Merkez TSM katılım sağladı. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret