Advert Advert

Çocukların Güvenliği İçin Yurt Çapında Operasyon

Ülke genelinde geleceğin teminatı çocukların güvenliği için 'Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-6' adlı operasyon gerçekleşti.

Çocukların Güvenliği İçin Yurt Çapında Operasyon

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak 'Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması-6' gerçekleşti.

"ÖZEL HAREKAT DA DESTEK VERDİ" 

Uygulama sırasında, parklar, internet ve oyun salonları ile güvenlik açısından tehlike oluşturan metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, bahis oynatılan işletmeler, kahvehaneler ve okul servis araçları ile şoförlerine yönelik denetimler yapıldı.

81 il genelinde eş zamanlı olarak yapılan uygulamaya asayiş, çocuk, narkotik, kom, tem, trafik denetleme şubeleri ile ilçe emniyet müdürlüğü birimlerinden karma oluşturulan 12 bin 55 personelin yer aldığı 3 bin 816 ekip katıldı. Güvenlik yönünden riskli görülen yerlerde özel harekat birimlerinden personel de uygulamalara destek verdi.

"İŞTE OPERASYONUN BİLANÇOSU"

Uygulama sonucunda; 47 bin 351 şahıs kontrol edildi. 92 aranan şahıs yakalanırken, 158 şahsa ise adli,  18 şahsa idari işlem uygulandı. 5 bin 128 servis aracı denetlendi, 615’ine cezai işlem uygulandı. Denetlenen 9 bin 386 işyerinden 101’i hakkında idari işlem yapıldı. 3 adet tabanca, 16 adet fişek, 7 adet kesici, delici alet, 4 kurusıkı tabanca, 2 gr eroin, 12 gr esrar, 5 gr sentetik uyuşturucu, 91 lt kaçak içki ve 548 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi