Advert

Boynukara: "Tütün, Kooperatif Aracılığıyla Serbest Bir Şekilde Satılabilecek"

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, "Adıyamanlı tütün üreticisi, bundan sonra ürettiği tütünü yasal çerçevede, kaçak muamelesi görmeden, kendisinin de üyesi olacağı kooperatifleri aracılığıyla serbest bir şekilde satabilecektir" dedi.

Boynukara:

Kimi kesimlerin  TBMM’de kabul edilen kanun ile tütünün yasaklandığına ilişkin doğru olmayan bilgilerle Adıyamanlıları yanıltmaya çalıştığını kaydeden Boynukara, "Yapılan düzenleme, eskiden beri satışı tümden yasak olan tütünün satışının, kooperatif kurmak süretiyle serbest hale getirmektedir. AK Parti Adıyaman milletvekilleri olarak verdiğimiz çabaların ve hükümetimizin sorunu çözme iradesinin sonucu olarak önemli bir adım atılmıştır. Mevcut koşullarda, bir gramının satışı dahi yasak olan tütünün satışı için ilk defa yasal bir yol oluşturulmuştur. Adıyamanlı tütün üreticisi, bundan sonra ürettiği tütünü yasal çerçevede, kaçak muamelesi görmeden, kendisinin de üyesi olacağı kooperatifleri aracılığıyla serbest bir şekilde satabilecektir" dedi. 

"ADIYAMAN TÜTÜNÜ İLK KEZ YASAL BİT ALT YAPIYA KAVUŞMUŞTUR"

Düzenlene ile kaçak olarak kabul edilen ve satışı yasak olan kıyılmış Adıyaman tütününün ilk kez yasal bir alt yapıya kavuştuğunu kaydeden Boynukara, "Gerekli hazırlıkların yapılabilmesi için ise kanunun yürürlük tarihi 1 Temmuz 2018 olarak belirlenmiştir. Bu süreçin tüm aşamalarında, Adıyamanlı çiftçilerin üyesi olduğu ziraat odaları, diğer STK’lar ve tütün platformu üyeleri ile görüşülmüş, bilgilendirilmiş ve yasa metni onların görüşleri alınarak oluşturulmuştur. Sürece destek veren herkese teşekkür ederim" diye konuştu. 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret