Antalya-Adıyaman Arası Uçak Kalkmalı - Videolu Haber

Veka Turizm Genel Müdürü Mevlüt Kuştepe, Adıyaman turizminin gelişmesi için Antalya'ya direk uçuşların olması gerektiğini söyledi.

Antalya-Adıyaman Arası Uçak Kalkmalı - Videolu Haber

Kuştepe, yaptığı açıklamada, firma olarak 35 yıldan beri turizm sektörü içinde olduklarını anımsattı.

Çekirdekten yetişme turizmin içinde olduklarını anlatan Kuştepe, "Baba mesleğimiz. 2007 başlarında turizm sektörü biraz ölü görüldü, açıkçası pek fazla gelen giden yoktu. Son yaşanan olaylardan dolayı son 3 aydır özellikle Adıyaman'da inanılmaz şekilde tur oldu. Herhangi bir şekilde problem çıkmadı. Otellerimizde yerlerimizin dolduğu durumlar oldu. Gelen bütün turistler Diyarbakır’a uçakla direk iniyor ve Adana'da turlar bitiyor. Diyarbakır, Antep, Hatay urfa Adıyaman adan’a yapıp tekrar İstanbul’a, İzmir’e dönen turistler oluyor, bazen otobüsle geliyorlar"dedi.

- ANTALYA'DAN DİREK UÇUŞ LAZIM

Yabancı turislerin önemli olduğuna dikkat çeken Kuştepe, şunları kaydetti:

"Bizim yerli turist yeterince fazla geliyor. Daha çok gelmesi için çabalıyoruz. Yabancı turistlerin özellikle Antalya’dan günübirlik tur yapabilme açısından da olsa Antalya’dan direk sefer talebi çok. Vatandaşta bunu talep ediyor. Ama yıllardır bu Antalya ile bir bağlantımız olmadı. Bu konuda isteğimiz var; Antalya seferlerinde umarım Antalya’dan direk seferimiz olur. Adıyaman’a direk Antalya’dan sefer olsa, günübirlikte olsa turistlerin geleceğinden eminiz" 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman