Advert

Gölbaşı’nda Yağmur Suları Yer Altına Alınıyor

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Yenikent Mahallesinde taşkınlara sebep olan yağmur suyunun yer altına alma çalışmalarının başladığını söyledi.

Gölbaşı’nda Yağmur Suları Yer Altına Alınıyor

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, açıklamasında şu bilgileri verdi: “İlçemiz geneline bakıldığında nüfus bakımından en yoğun mahalle olan Yenikent ve Mimar Sinan Mahallesinde oluşan bu taşkınlar mahalle genelinde yol ve altyapıya da zarar vermekte, asfalt olan yollarımızı ve kaldırımlarımızı söküp atmaktadır. Güçlü akıntıların içinde bulunan mil ve alüvyonlar da mahallemizi ve yollarımızı kirletmektedir. İlçemizi tehdit eden yağmur suyunun bertaraf edilebilmesi amacıyla hayati önem arz eden Yağmur Suyu Projesi'nin bir an evvel uygulamaya geçirilmesi ile gelecek kışta yaşadığımız problemleri yaşamayacağız" dedi. 

"İŞTE PROJENİN GÜZERGAHI"

Projenin Yenikent Mahallesi Yunus Emre Anadolu Lisesi yanından başlayıp TOKİ Caddesi'nde son bulacağını kaydeden Özdemir, "Mahalleyi büyük ölçüde tehdit eden yağmur suyunu 400'lük büz boru ile yer altına alacak, yaklaşık 800 metre boyunca yağmur suyunu toplayacak ve İlçemiz içinden geçen Kırkbayır Deresi'ne aktaracaktır. Ayrıca her 50-100 metrede bir baca yapılacak ve ızgaralar yardımıyla yağmur suyu güzergâhının geçtiği yerlerdeki yüzeysel sular da alınarak toparlanacaktır” diye konuştu. 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”