TOKİ’de Yedeklere Şans Doğdu

Alt gelir grubu aileler için Besni Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve TOKİ tarafından yapılan 4. Etap TOKİ konutlarında yapılan kura çekimi sonrası evleri kabul etmeyen 42 kişinin yerine birinci yedekler arasında yeniden kura çekildi.

TOKİ’de Yedeklere Şans Doğdu

Kayaardı mevkiine yapılan 472 adet 2+1 konut geçtiğimiz aylarda yapılan kura çekimi ile hak sahiplerini bulmuştu. Noter huzurunda yapılan kura çekimi vatandaşlar arasında “gerçek hak sahiplerine çıkmadı” şeklinde tartışmalara neden olsada listeler belirlenmiş ve askıya çıkmıştı.

Kura çekiminden aylar sonra çeşitli nedenlerle evleri kabul etmeyen 42 kişinin yerine yedeklerde bulunan vatandaşlara şans doğdu. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Müdürlüğü SODES Kültür Salonunda yapılan kura çekiminde vatandaşlar kendi elleriyle evlerini belirledi.

Vatandaşlar kura çekimi sırasında yedekte oldukları için umutsuzluğa kapıldıklarını belirttiler. Çeşitli nedenlerle evleri kabul etmeyen 42 kişinin yerine kendilerine şans doğan vatandaşlar bunun bir sürpriz olduğunu ifade ettiler.

Kura çekimi sırasında konuşan İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer,  “Vatandaşlarımız bunu beklemiyordu. Oradaki konutlar görüleceği üzere biraz küçük, çok kalabalık aileleri almaz ama 2-3 kişilik aileler için ideal bir ev. Geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan 4. Etap TOKİ konutları için asil ve yedek üyeler noter huzurunda belirlenmişti.Bugüne kadar 42 asilden oluşan vatandaşlarımız çeşitli nedenlerle evleri kabul etmediler. Bizde onların yerine birinci yedekten başlamak üzere 42 vatandaşımızın evlerini belirlemeleri için buraya davet ettik. Allah devletimize milletimize zeval vermesin, bazı vatandaşlarımıza üst katlardan bazılarına alt katlardan çıkıyor ama nasip buymuş demek ki güle güle oturun” dedi.
Yapılan kura çekimine İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Kösekul, İlçe Müftüsü Hanifi Damar, kura mütevelli heyeti, muhtarlar ve aileler katıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman