Belediyeden Cami, Latif Doğan’dan Taziye Evi

Besni Belediyesi Yenikent Kaymakam Hasan Tütün Mahallesine yapacağı cami için çalışmalara başladı.

Belediyeden Cami, Latif Doğan’dan Taziye Evi
Belediyeden Cami, Latif Doğan’dan Taziye Evi
Bu içerik 581 kez okundu.

 Camiyle birlikte yapılacak olan taziye evinin yapımını ise ulusal ses sanatçısı Latif Doğan üstlendi.

Yenikent Kaymakam Hasan Tütün Mahallesine yapılacak cami ve taziye evi için temel atma töreni düzenlendi.

Tören esnasında konuşan Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, “Kaymakam Hasan Tütün Mahallemizde yıllardan beri bekleyen bir ihtiyacın giderilmesiyle ilgili çalışmanın başlangıcını yapmış bulunmaktayız. Yaklaşık bir aydır projesinin tamamlanması, temelinin kazılması ve demirlerinin bağlanmasıyla birlikte taziye evi ve camimizin temelini atıyoruz. Cenab-ı Hak hayırlı uğurlu eylesin. Başta taziye evimizi yapan Latif Doğan kardeşimize işlerinde kolaylıklar diliyoruz, geçmişine rahmet olsun.
Şuandaki attığımız temelle birlikte hızlı bir şekilde taziye evi ve camimizin yapımını yetiştirmeye çalışacağız. Büyük bir eksikliği bu şekilde gidereceğiz. Taziye evimiz Besni’nin en büyük taziye evlerinden biri olacak. Yemekhanesi ayrı bir bölüm halinde 300 metrekare civarında oturma alanının bulunduğu bir taziye evi olacak. Yaklaşık bin kişilik bir cemaati de kaldıra bilecek bir cami de yapılmış olacak. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
İşadamı Serdal Doğan bölgede böyle bir eksikliğin giderilecek olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

 “Yenikent Hasan Tütün mahallesinde böyle bir eksiklik olduğunu duyunca belediyemizle iş birliği halinde çalışmalara başladık. Ağabeyimiz Latif Doğan tarafından yapılacak taziye evi ilçemizin en büyük taziye evlerinden biri olacak. Şimdiden hemşerilerimize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun, çalışmaların yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Bayraktar:
Bayraktar:"Yumurtada İhracat Sıkıntısı Çözülmeli"