Minik Öğrenciler Doktorluğu Öğrendi

Kahta İlçesinde, ana sınıfı öğrencileri doktorluk mesleği hakkında bilgilendirildi.

Minik Öğrenciler Doktorluğu Öğrendi

Sabiha Gökçen Anaokulu ana sınıfı öğrencileri meslek tanıtım günleri kapsamında Kahta Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Yapılan ziyarette öğrencilerin meslek hakkında merak ettikleri soruları yanıtlayan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Uğur Can Leblebici ve Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Erhan Özdal, minik öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı. 
Daha sonra Göz Sağlığı ve Hastalıkları ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları polikliniğinde sağlık muayenesi yapılan öğrencilere doktorlar tarafından ikramlar yapıldı, balon hediye edildi. 
Miniklere gösterilen ilgiden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Sabiha Gökçen Anaokulu Müdürü Nevzat Doğan, yapmış olduğu açıklamada, “Kurumları ve Meslekleri Tanıma Projesi kapsamında çocuklarımız hem güzel vakit geçiriyorlar, hem oyun oynuyorlar, hem de mesleklerle ilgili işin içinde bizzat yer alarak, rol alarak kendi hayallerini gerçekleştirmiş oluyorlar. Büyüdüklerinde seçecekleri meslek hakkında da küçük yaştan itibaren fikir sahibi oluyorlar. Proje kapsamında bizlere kapısını açan, yoğun ilgi ve desteğini esirgemeyen Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost başta olmak üzere, hekimlerimize ve sağlık çalışanlarına çok teşekkür ederim.” dedi.
Öğrencilerin gezisi çizgi film karakterleri ve çocukların hayal dünyasına hitap eden figürlerle boyanan duvarları seyri ve hatıra fotoğrafı ile son buldu.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman