Advert Advert

Kızılkaya, Özel Eğitim Uygulama Merkezini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Adıyaman Özel Eğitim Uygulama Merkezini ziyaret ederek, buradaki engelli öğrencilerle bir araya geldi.

Kızılkaya, Özel Eğitim Uygulama Merkezini Ziyaret Etti

Kızılkaya, 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle Adıyaman Özel Eğitim Uygulama Merkezinde düzenlenen engelliler günü programına katılıp öğrencilerle beraber pasta keserek muhabbet etti.

Günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Kızılkaya, herkesin birer engelli adayı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Engelli kardeşlerimiz yaşadığımız toplumun ve ülkemizin vazgeçilmez değerli birer fertleridir. Eğitimde, sporda, sanatta, siyasette, iş dünyasında ve sivil toplum örgütlerinde gösterdikleri üstün başarılarla göğsümüzü kabartan, fırsat verildiğinde ne kadar büyük işlere imza atacaklarını ortaya koyan bu kardeşlerimize hayatı daha kolay ve yaşanabilir kılmak en asli görevimizdir. Hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğini hiç bir zaman unutmayarak, bu kardeşlerimizin üreten, sosyal hayatın tamamında aktif ve bağımsız bireyler olarak yaşamlarını idame ettirebilmelerine olanak sağlamamız gerekiyor"

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi