Çocuklar Sabah Takip Edilmeli - Videolu Haber

Işıl Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Genç, sabah erken karanlıkta servislere binen çocukların velileri tarafından takibi yapılarak servise bindirilmesi tavsiyesinde bulundu.

Çocuklar Sabah Takip Edilmeli - Videolu Haber

Karanlıkta servise binen çocukların velileri tarafından kontrollü bir şekilde bindirilmesi isteğinde bulunan Işıl Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Genç, ailelerin servisçilerini tanıması önerisinde bulundu.

Çocukların erken, rahat kalkabilmesi için ailelerin çocuklarını erken yatırmalarını isteyen Genç,  "Çocuklarımız sabah erken kalkıyor. Karalıkta servise biniyorlar. Veliler çocuklarını bizzat kendileri servise versin bindirsin.  Bizde aldıktan sonra güvenli bir şekilde okula teslim ediyoruz. Biz öğretmenler ve okullarla diyalog içindeyiz. Biz karanlıktan dolayı velilerden ricamız çocuklarını servisçilere erken teslim etsinler" dedi.

Çocukların tekli eğitime geçirilerek daha rahat bir şekilde eğitimine devam etmesi gerektiğini vurgulayan Genç, şöyle konuştu:

"Daha önceki röplerimiz de biz de bu konuda tekli eğitime geçilmesini söylemiştik. Çiftli eğitimde çocuklar çok erken kalkıyor. Çocuk erken kalktığında kahvaltı yapamıyor. Çocuklar çok sıkıntı yaşıyor. Tabi öğrenciler kadar velilerde sıkıntı yaşıyor. Milli Eğitim Bakanlığının, Milli Eğitim Müdürlüğünden isteğimiz tekli öğretime geçip biran önce çocuklarda velilerinde rahata kavuşturulmasını istiyoruz. Adrese dayalı evlere yakın okul olursa servisçiliğin bir kısmını bitirir. Tabi öğrenci evi liseye yakın olursa öğrenci yayan gider, o zaman biz servisçileri etkiler. Adıyaman servisçilikte Türkiye'de ilk üçte. Çünkü servisçilerimiz eğitimlerini aldı. Plaka değişikliği oldu. Herkes işini yapıyor. Öğrenci işini yapan öğrenci, personel işi yapan personel taşımasını yapıyor. Servisçilik Adıyaman’da başarılı bir şekilde yapılıyor."   

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman