Öğrencilerden Adıyaman’dan İzler Resim Sergisi

Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri tarafından "Adıyaman’dan İzler" adlı Yağlı Boya Resim Sergisi açıldı.

Öğrencilerden Adıyaman’dan İzler Resim Sergisi

Üniversite Sanat Galerisindeki Serginin açılışına Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Muhammed Alagöz, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Gürbüz, Üniversite akademik ve idari çalışanları ile öğrenciler katıldı.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri tarafından Adıyaman’ın tarihi ve turistik mekânlarının yağlı boya ile resmedildiği eserler ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

Sergi ile ilgili görüşlerini dile getiren Üniversite Rektörü Prof. Dr. Gönüllü, "Çok güzel eserler gördüm bugün. Adıyaman'ımızın tarihi ve turistik değerleri çok güzel resmedilmiş. Öğrencilerimizin ellerine sağlık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu resimleri inşallah üniversitemizin muhtelif alanlarına asmak suretiyle değerlendireceğiz." dedi.

12 Aralık tarihine kadar halkın ziyaretine de açık kalacak sergi, Adıyamanlı ziyaretçilerini bekliyor.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi