Advert

Konya’daki Adıyamanlılar’dan Birlik ve Kardeşlik Mesajı

Konya’da yaşayan Adıyamanlılar, Adıyaman’ın il oluşunun 63. yıldönümü dolayısıyla bir araya geldi.

Konya’daki Adıyamanlılar’dan Birlik ve Kardeşlik Mesajı

Bir otelde düzenlenen programın açış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Ramazan Danış, Adıyaman’ın sahabe ve evliya şehri olduğunu, bunun huzurunun kente yansıdığını, Konya’nın da Hz.Mevlana, Şemsi Tebrizi ve çok sayıda ilim ve irfan ehline ev sahipliği yaptığını, Selçuklu’dan bugüne hep huzur ve hoşgörünün başkenti olduğunu belirterek, “İki ilimizin de ortak yönü ‘Hoşgörü ve Huzur’ olmasıdır. Kimimiz okul kimimiz iş için gelmiş olsak da, doyduğumuz yer bizim için önemli olsa da, doğduğumuz yeri asla unutmamalı, bağımızı koparmamalıyız. Adıyaman’ın İl oluşunun 63.Yıldönümünü vesile kılarak hemşehrilerimizle bir araya geldik. Amacımız kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir. Ülkemizin ve devletimizin iç ve dış tehlikelerle  büyümesini önlemeye, huzurumuzu bozmaya çalışsalar da, Edirne’den Kars’a, Adıyaman’dan Konya’ya 80 milyon vatandaş olarak, ülkemizin, devletimizin birlik ve beraberliği için çalışmaya, gayret etmeye devam edeceğiz” dedi.
Basın Yayın ve Enformasyon Konya Bölge Müdürü Abdurrahman Fidancı da,  “Nerede bulunursak bulunalım, Adıyaman’ımızı, değerlerimizi, güzelliklerimizi de oraya taşımalıyız. Adıyaman’ın ülkemiz nezdinde gayet olumlu bir algısı var. Bizlere de düşen bu olumlu algıyı pekiştirmektir.” diyerek, programa emeği geçenleri tebrik etti. 
Yöresel video sunumlarının ve yöresel ikramların yer aldığı programda,  Yargıtay Üyesi Mustafa Uslu, geceye destek verenlere plaket takdiminde bulundu. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”