Kızılkaya, Genç Dehalarla Bir Araya Geldi

Adıyaman Toki Akşemseddin İlk ortaokulunda eğitim gören ve geçtiğimiz aylarda vefat eden öğrenci Birhat Demirbaş anısına bilişim sınıfına ismi verildi.

Kızılkaya, Genç Dehalarla Bir Araya Geldi

 Sınıfın açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Demirbaş’ın anne ve babası, okul müdürü ve sınıf arkadaşları katıldı.

Sınıfın açılışında büyük bir yas hâkimken, açılışı yapılan Bilişim Sınıfında Demirbaş’ın isminin yaşatılması aile ve sınıf arkadaşları tarafından memnuniyetle karşılandı. Kızılkaya, adını vermiş oldukları Birhat Demirbaş Bilişim Teknoloji Sınıfının, daha da farklı bir anlam kazandığını ifade ederek, sınıfın açılış kurdelesini öğrenci ve aile ile birlikte kestiler.

Daha sonra okulda incelemelerde bulunan Kızılkaya, okuldaki berber atölyesini gezip, öğretmen ve okul müdüründen atölye ile ilgili bilgi aldı.

Ardından kendi imkânlarıyla geliştirmiş oldukları çalışmaları İl Milli Eğitim Müdürüyle paylaşan öğrenciler, geliştirmiş oldukları projeler hakkında bilgi verdiler.

Öğrenciler, yaptıkları projelerin daha da ivme kazanacağını ve projelerin TÜBİTAK ile paylaşıp geliştireceklerini söylediler.

Kızılkaya, daha sonra öğretmenlerle toplantı yaparak, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı