Kariyer Günlerinin 2. Gününde Turizmciler Konuştu

Adıyaman Üniversitesi Proje Etüd Destek ve Üretim Merkezi Koordinatörlüğü (ADYÜ PROJEM), Teknoloji Transfer Ofisi (ADYÜ TTO), Genç Kariyerler Topluluğu ve Çevre Topluluğunun katkılarıyla hazırlanan Adıyaman Üniversitesi 2. Kariyer Günlerinin 2. gününde turizm sektörünün temsilcileri turizm konusunda konuştu.

Kariyer Günlerinin 2. Gününde Turizmciler Konuştu

Üniversite Merkez Külliyesi Vehbi Koç Konferans Salonunda gerçekleştirilen panelde Üniversite Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramilya Yarullina Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, Üniversite akademik ve idari çalışanları ile öğrenciler hazır bulundu.

Moderatörlüğünü Üniversite Turizm Fakültesi araştırma görevlisi Reşat Arıca’nın yaptığı panele Eskişehir Modernity Otel Müdürü Hakkı Gök, Anadolu Üniversitesi öğretim görevlisi Nagehan Sönmez Gök, Hilton Garden Inn Adıyaman Genel Müdürü Serkan Karakozu ile Satış Müdürü Burak Yağmur konuşmacı olarak katıldı.

Üniversite Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramilya Yarullina Yıldırım'ın açılış konuşması ile başlayan panelde turizmin dünü, bugünü, turizm öğrencilerinin meslek edinmede izleyeceği yollar ve otel yapısı ile ilgili konuşmaların gerçekleştirilirken, özellikle Adıyaman’da turizmin gelişmesine katkı sağlayacak olan çalışmalar masaya yatırıldı.

Adıyaman turizminin tüm kurumların el ele vererek, geliştirilebileceğinin altını çizen Eskişehir Modernity Otel Müdürü Hakkı Gök, Eskişehir örneğini vererek "Eskişehir'de tüm kurumlar ele verip turizmi nasıl geliştirebiliriz, turist sayısını nasıl artırırız, sorularına cevap arıyorlar ve bu bağlamda gerekli çalışmaları yapıyorlar." dedi. Öğrencilere nasihatte bulunan Anadolu Üniversitesi öğretim elemanı Nagehan Gök, staj döneminin önemine değinerek, teorik bilginin yanında pratik bilginin daha faydalı olacağını söyledi.

Hilton Garden Inn Adıyaman Genel Müdürü Serkan Karakozu, Adıyaman’ın turizm geleceğini aydınlık gördüğünü belirtirken, Hilton Garden Inn Adıyaman Satış Müdürü Burak Yağmur da Adıyaman’da turizm sektörünün her geçen gün daha da ileriye gittiğinin altını çizdi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman