Advert Advert

Turan: "Taşeron İşçiler İçin Kölelik Düzenin Bittiği Tarih Olarak Kayıtlara Geçmiştir"

Hak -İş Konfederasyon Öz Büro İş Sendikası Adıyaman İl Başkanı Mustafa Turan, "Taşeron işçiler için kölelik düzenin bittiği tarih olarak kayıtlara geçmiştir"dedi.

Turan:

Turan, yaptığı açıklamada, yıllardır mücadelesini verdikleri, Türkiye'nin kanayan bir yarası olan taşeron sorununun nihayet sona kavuştuğunu söyledi.

"Taşeron sistemi Sayın Cumhurbaşkanımız 05.12.2017 tarihinde taşeron işçilere sürekli işçi kadrosu müjdeyi verdiği gün biz taşeron işçiler için kölelik düzenin bittiği bir tarih olarak bizler için kayıtları geçmiştir"ifadelerini kullanan Turan, şöyle konuştu:

"Kamuda çalışan taşeron işçi kardeşlerimiz bu güne kadar,  ikinci sınıf insan muamelesi görüyorlardı. Bu düzenlemeyle işçilerimiz ikinci sınıf çalışan olarak değil, devletinin işçisi olarak ayrımsız olarak işçi statüsünde çalışacaklar. Başta bizlere bu günleri yaşatan Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Sayın Çalışma Bakanımız ve bu davada yılmadan çalışan Hak-iş sendikamızın  genel başkanımıza ve bu davada elini taşın altına koyan herkesten Allah  razı olsun. Buradan sonsuz saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum"

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı'nda Yaz Kur’an Kursuna Yoğun İlgi
Gölbaşı'nda Yaz Kur’an Kursuna Yoğun İlgi
Erdengi'den 15 Temmuz Mesajı
Erdengi'den 15 Temmuz Mesajı