Öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Tünçmen ile Röportaj yaptı

Kahta ilçesinde öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen ile röportaj yaptı.

Öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Tünçmen ile Röportaj yaptı

Fatih Sultan İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Fatma Çap ile Nurgül İnci Türkçe dersinde yürütmüş oldukları proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen ile röportaj yaptılar.

Yapılan röportajda, "kitap okumanın önemi", "niçin kitap okuyorsunuz", "en sevdiğiniz kitap hangisidir", "kitap okumak insana neler kazandırır" gibi sorular soruldu.

Tünçmen, yaptığı konuşmada, öncelikle kendisinin çok önem verdiği "Kitap Okuma" ile ilgili bir röportaj yaptıklarından dolayı kendilerine teşekkür etti.

Kitap okumanın kendi hayatının çok önemli bir parçası olduğunu belirten Tünçmen, her zaman aktif olarak okuduğu bir kitabın başucunda olduğunu dile getirdi.

Kitap okuyan insanın her zaman yanı başında bir arkadaşının olduğununu aktaran Tünçmen, "Kitaplarla arkadaş, dost olmak gerekir. Kitap okuyan insanın ufku gelişir, hayata pozitif bakar, karşılaştığı problemlere karşı olumlu çözümler üretebilen insan olmayı sağlar. Bana göre insanın tahsillini, mezun olduğu okul ya da sahip olduğu diploma belirlemez okumuş olduğu kitaplar belirler" dedi.

Böylesine önemli bir konu ile ilgili yapmış oldukları röportajdan dolayı öğrencilere memnuniyetlerini ve teşekkürlerini dile getiren Tünçmen, kendilerinden haftada en az bir kitap okuma sözü aldı.

Öğrenciler yapmış oldukları bu röportaj sonucunda okuldaki arkadaşlarına kitap okumanın önemini anlatıp, onlara kitap okumayı tavsiye edecekleri ifade edildi.

Öğrenciler kendilerine göstermiş olduğu ilgiden dolayı İbrahim Halil Tünçmen'e teşekkür ettiler.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman