CHP Gölbaşı Kadın Kolları Kongresi Yapıldı

CHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Kongresini yaparak, yeni Kadın Kolları Başkanını Seçti.

CHP Gölbaşı Kadın Kolları Kongresi Yapıldı

CHP Gölbaşı Kadın Kolları Başkanı olarak Münevver Varki’nin seçildiği kongrede konuşan eski Gölbaşı CHP kadın Kolları Başkanı Lütfiye Vuruşkan, şunları söyledi:

”Cumhuriyet Halk Parti’sinin kocaman yürekli kadınları, geçmişimizin aksine bu dönemde kadın olmanın zorlukları oldukça fazla, kadınların iş gücüne katılımı çoğaltılabilir. Kalkınmanın vazgeçilmez unsuru olarak kadınlarımız asla inkâr edilmemelidir. Kadınının sorunu sadece ekonomik noktada değil, kız çocuklarının eğitimi, kadına şiddet ve çocuk istismarı, sağlık sorunları gibi pek çok başlıkta da işlenebilecek vahim durumlardır. Ancak, içinde bulunduğumuz bu kötü gidişe ve sorunlara rağmen, bugünümüz ve geleceğimiz için inandığımız sosyal adaletten asla vazgeçmeyeceğiz. Sabırla çalışıp, hak ettiğimiz yere gelme çabalarından asla vazgeçmeyeceğiz. Gerek siyasi alanda, gerekse milletimizin bize ihtiyaç duyduğu tüm kademelerde yer alacağız. Kadın eli değerse zarafet, kadın eli değerse estetik, kadın eli değerse huzur hâkim olur. Eğilip bükülmeyen liderimizle ağzımızın tadı bozulmasın, analar ağlamasın, halk yok sayılmasın diye gelecek bizimdir. Demokratik parlamenter sisteminin güçlendirilerek, sistemi yapılandırmak için, gelecek bizimdir.”

Kongrede konuşan CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler ise konuşmasında, “Kadın Kolları kongremizi gerçekleştirdik. Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmak korumak ve ilerletmek yolunda ki görev değişiminde önceki başkanımız Lütfiye Özgül Vuruşkan’a teşekkür eder yeni seçilen başkanımız Münevver Varki’ye başarılar dilerim” dedi.

Yapılan kongreye CHP’li kadınlar katıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman