Advert Advert

Adıyaman’da Orff Eğitimi Verildi

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde 2 anaokuluna OrffSchulwerk eğitimi verildi.

Adıyaman’da Orff Eğitimi Verildi

Çocuğun gelişim aşamalarından yola çıkarak, gerçek deneyimleri üzerine temellenen müziği deneyerek öğrenme yaklaşımının söz konusu olduğu eğitim Adıyaman’da ilk defa gerçekleşti.

Sağ ve sol beyin lobunu dengeli kullanmayıve dolayısıyla kalıcı öğrenmeyi sağlayan‘’OrffSchulwerk’’ eğitiminin ilki Türkiye Orff Merkezi, Adıyaman Halide Edip Anaokulu ve Zübeyde Hanım Anaokullarının işbirliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünde düzenlendi.

Uluslararası onaylı OrffSchulwerk Eğitimcileri Onur Erol ve Işık Sabırlı liderliğinde Halide Edip Anaokulunda gerçekleşti.

Gerçekleşen eğitimde Adıyaman merkez, ilçeleri, Kahramanmaraş ve Gaziantep 'ten katılan toplam 47 öğretmen eğitim aldı. 
Tam gün süren uygulamalı eğitimin sonunda katılımcılar Türkiye Orff Merkezi onaylı katılım belgelerini aldılar.

Eğitimle alakalı Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, bu tür eğitimlere çok önem verdiklerini ve buna benzer eğitimlerin devam edeceğinin sinyalini verdi.

Eğitim sonunda,mesleki ve kişisel gelişimlerine katkısağladıklarını inandıkları eğitimin devamını isteyen eğitimciler, "Eğitimin sonuç değil, süreç odaklı olması gerektiğinin, çocukta yaratıcılığı geliştirmek için bunun şart olduğunun bilincine vardık,kendimizi ve bilgilerimizi yenilemiş olarak ayrılıyoruz, emeği geçen herkese teşekkür ederiz"şeklinde eğitime dair düşüncelerini dile getirdiler. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı'nda Yaz Kur’an Kursuna Yoğun İlgi
Gölbaşı'nda Yaz Kur’an Kursuna Yoğun İlgi
Erdengi'den 15 Temmuz Mesajı
Erdengi'den 15 Temmuz Mesajı