Advert Advert

Yeşilay'dan Yılbaşında Alkol Uyarısı

Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, "Eğlence masumiyetinin altına sığınılan yılbaşı gecelerinde maalesef alkol kullanımını artırıyor. Alkolden uzak durun, hayattan kopmayın"dedi.

Yeşilay'dan Yılbaşında Alkol Uyarısı

Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, yılbaşı gecesinin alkol kullanımını artırdığını belirterek, alkolden uzak durulması uyarısında bulundu.
Özöncel, yazılı açıklamasında, alkolün sağlığa verdiği zararların yanı sıra yol açtığı sorunların da acı verici olduğuna değinerek, yılbaşı kutlamalarında alkolden kaynaklanan kaza, şiddet ve taciz görüntüleriyle karşılaşmamak için vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti.
Hakan Özöncel, kendisini "sosyal içici" olarak gören birçok kişinin, düzenli olarak içtiği alkol miktarı nedeniyle sağlığını kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu ve bu kişilerin bağımlılık yolunda hızla ilerlediğini belirtti.
Alkol tüketimi üzerine kurulu birçok sosyal etkinliğin alkolün sosyal ilişkilere, düşünce yapısına ve hayata yerleşmesine neden olduğunu anlatan Özöncel, insanların sosyal ortama rahat girebilme veya psikolojik gerginliği azaltma gerekçeleriyle alkole başvurduğunu, tüketim çılgınlığı ve tüketime yetişememenin yol açtığı yalnızlık duygusunun, özellikle gençlerde alkol bağımlılığını beraberinde getirdiğini kaydetti.
Bu arada Yeşilay, yılbaşı öncesi alkolden kaynaklı üzücü olaylara dikkati çekmek amacıyla #içmeSEN kampanyası başlattı.

Bu yıl 5'incisini düzenlenen alkol farkındalık kampanyası #içmeSEN kapsamında hazırlanan videolar ve bilgilendirici mesajlar, sosyal medyada yaygınlaştırılacak. #içmeSEN etiketiyle Twitter’da trend topic çalışması yapılacak.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi