Advert Advert

Adıyaman'da Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi Düzenlendi

Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman şubesinin düzenlemiş olduğu Mekke'nin fethi ve Kudüs gecesi, gençlerin ilahi Ezgi şiir ve tiyatro gösterileri ile kutlandı.

Adıyaman'da Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi Düzenlendi

Gecede konuşan Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, insanların yıllarca beyinlerinin, kalplerinin ifsad edildiğini ve özellikle gelenektde olmayan İslam kültüründe asla yeri bulunmayan Noel yortusu ve yılbaşı etkinliklerinin yapılarak özden uzaklaştığını dile getirdi. 
Beyazkaya, İslam'ın haram kıldığı kumarın milli piyango adı altında meşrulaştırılarak kumara ve kolay yoldan para kazanmaya alıltırıldığınj dile getirdi. 

Bu gecenin aynı zamanda hem Mekke'de bulunan Kabe, hem de Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'yı iyi anlamak anlamında önemli bir yeri olduğunu dile getiren Beyazkaya, İslamın iki kıblesinden Kabe'nin Müslüman kılıklı siyonist zihniyetli insanların elinde işgal olduğunu, Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'nın ise Yahudi siyonizminin zulüm altında olduğunu söyledi ve ümmetin kurtuluşunun Mekke'nin ve Kudüs'ün yeniden fethi ile gerçekleşebileceğini, bu Fethi gerçekleştirecek olanın da gençler olduğunu vurguladı.

 Gecede konuşan Selim Acarlar da Mekke'nin ve Kudüs'ün İslam tarihindeki öneminden bahsetti...
"Efendinin izinde" siyer yarışmasında il bazında lise kız,  lise erkek, ortaokul kız ve ortaokul erkek'te dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. 
 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret