Adıyaman'da CHP’liler ‘Mahmut Bozkurt’ Dedi

2014 Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için hareketlenmenin yaşandığı partilerden olan CHP’de Mahmut Bozkurt ismi ön plana çıkıyor.
Bu haber 2013-09-26 19:24:30 eklenmiş ve 1005 kez görüntülenmiştir. Yazdır

Önceki gün bu konu ile ilgili görüşlerini dile getiren CHP İl Başkanı Bilal Doğan’ın “Adayımız Mahmut Bozkurt değil” açıklamasına tepki gösteren Nusret Tunç’a destek veren CHP’liler, Mahmut Bozkurt’un adaylığını istediler.

Önceki gün Mercan TV’de yayınlanan Söz Sizde programına katılan ve 2014 yerel seçimleri için Mahmut Bozkurt isminin partilerinden aday olacaklar listesinde bulunmadığını söyleyen CHP İl Başkanı Bilal Doğan’a bir gün sonra yine Mercan TV ekranlarında yayınlanan Ana Haber Bülteninde cevap veren ve sert tepki gösteren Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Derneği Adıyaman Şube Başkanı Nusret Tunç’un arasındaki tartışmaya şimdide CHP’li seçmenler dahil oldu.

İl Başkanı Bilal Doğan’ın, Mahmut Bozkurt’un adaylığı ile ilgili yaptığı olumsuz açıklamaya tepki gösteren CHP’li seçmenler, AK Parti’nin Necip Büyükaslan gibi çok tartışılır bir ismi aday göstermesi durumunda CHP’nin Adıyaman’da çok güçlü olacağını ve buna güçlü bir isimle destek verildiği takdirde CHP’nin yerel seçimlerde Adıyaman’ın galibi olacağını düşündüklerini dile getirdiler.

Gerçekleşen son yerel seçimde yanlış adaydan dolayı Şanlıurfa’yı kaybeden AK Parti’nin Adıyaman’da da aynı durumu yaşaması için güçlü bir ismin şart olduğunu yineleyen ve bu ismin CHP için şimdilik Adıyaman Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mustafa Gündüz ile Adıyaman eski milletvekillerinden Mahmut Bozkurt olduğunu dile getiren partililer, CHP İl Başkanını mantıklı davet ettiler.

BİLAL DOĞANDAN TARTIŞILACAK AÇIKLAMA

CHP İl Başkanı Av. Bilal Doğan Adıyaman eski milletvekili Mahmut Bozkurt’un CHP’den aday olacağı iddialarına Mercan TV ekranlarından net cevap vererek, “Mahmut Bozkurt tarafından gelecek bir talep Cumhuriyet Halk Partisi tarafından olumlu karşılaşmayacaktır” dedi.

Genel merkezin kendilerini fikirlerini almadan bilgileri dışından herhangi bir şekilde Adıyaman’da aday belirleme yoluna gitmeyeceğini de belirten Doğan uzun süre tartışılacağa benzeyen konu ile ilgili şunları söyledi; “Mahmut Bozkurt Milletvekili yapmış olduğu dönemde Anavatan Partisi ve Doğru Yol Partisinden iktidar partisinin milletvekili olarak Adıyaman’a hizmetleri ve katkıları olmuş bir Milletvekilimizdi. Fakat kendisinin Cumhuriyet Halk Partisi ile ne doğrudan ne de dolaylı olarak bir iletişimi söz konusu değildir. Kendisinin adaylığı ile ilgilide bize gelmiş bir talebi de yok. Basın Mahmut Bozkurt’un Adıyaman’da ismi olan, kariyeri olan bir kişi olmasından dolayı Basın Mahmut Bozkurt’un CHP’den aday olması yönünde zaman zaman yazıyor. Bir şekilde Mahmut Bozkurt’un aday olmasını isteyenlerde olabilir ama Cumhuriyet Halk Partisi ile bizimle herhangi bir şekilde bir irtibatı olmadı. Bu saatten sonra gelecek herhangi bir talepte bizden olumlu bir karşılık görmeyecektir. Bunu kesin olarak ifade edeyim. Bugünden sonra Mahmut Bozkurt tarafından gelecek bir talep Cumhuriyet Halk Partisi tarafından olumlu karşılaşmayacaktır. Yani Mahmut Bozkurt ben gelip aday olmak istiyorum dediğinde biz buna sıcak bakmayacağız. Genel merkez bizim fikrimizi almadan bizim bilgimiz dışından herhangi bir şekilde Adıyaman’da aday belirleme yoluna gitmeyecektir. Biz genel merkezimiz ile organize bir şekilde çalışan bir teşkilatız. Bütün çalışmalarımız rapor halinde hem sözlü olarak toplantılara giderek paylaşıyoruz. Yerel seçimleri yürüten beş kişilik bir heyetimiz var. Genel Başkan Yardımcımız ve Genel sekreterimizden oluşan heyete Adıyaman’da olan bilgilerimiz ile rapor halinde kendilerine sunuyoruz. O nedenle Mahmut Bozkurt’un Cumhuriyet Halk Partisinden aday olması söz konusu değildir.”

NUSRET TUNÇ’TAN SERT TEPKİ

Konu ile ilgili yine Mercan TV ekranlarında tepkisini dile getiren Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Derneği Adıyaman Şube Başkanı Nusret Tunç ise yaptığı sert açıklamada, “Ben CHP İl Başkanı olsaydım, CHP İl Başkanı olduğum gün CHP’nin akil adamları var, Ak saçlıları var, bu partiye yıllardır emek veren insanlar var. Birisi bizim dedemiz, birisi de Mahmut Bozkurt. Ben bunları toplardım. Birisi yıllardır il başkanlığı yapmış Sabri Doğandır. Bizim il başkanın akrabasıdır. Önce bir toparlardım, bir bilgi alırdım ve özellikle bu yerel seçimler sürecinde ne yapalım ne edelim, kimlere gidelim bu seçimi nasıl kazanırız, kiminle kazanırız bunun araştırmasına girerdim. Çünkü partiyi büyütmenin yolları budur. Henüz adaylar başvuru yapmamış iken böyle bir takım insanların önlerini kesmek sonrasında  yok biz belirleriz genel merkez bize karışmaz gibi cümleleri ben ilk defa duydum ve şok oldum. Yani biz vakıfız. Ben genel merkezimizin bilgisi dışında bu söylemlerin kullanma yetkine sahip değilim. Bu çok yanlış bir şey bu bize zarar  verir. Ben Adıyaman’ın talihsizliği mi diyeyim, ben il başkanını akli selime davet ediyorum. Ve diyorum ki Cumhuriyet Halk Partisinin başarısını istiyorsan veya bilmiyorsan Cumhuriyet Halk Partisinin akil adamlarına danış ona göre hareket et. Bizde bir laf var erken öten  horozun başını keseler. Hele hele siyasete daha genç ve yolun başındadır. Sayın il başkanının umutları var beklentileri var. Bunlar yanlıştır. Bunlar tabi AK partiyi de güçlendirir. Yani iktidarın ekmeğine yağ sürer. Ama tek temennimiz Cumhuriyet Halk Partisinin güçlü bir aday çıkarıp seçime girmesidir. Çünkü BDP ve CHP almış 20 bin oy ak parti almış 75 bin oy bu farkı hangi adayla kapatırız, kiminle kapatırız bunun arayışına girmeli. Alevi bir aday demiyorum, Kürt bir aday demiyorum, sünni bir aday demiyorum. Bütün yerel seçimlerde herkesi kucaklayacak bir başkan, başkana her kesimden oy alacak bir başkana ihtiyacımız var. Siyaset kadro işidir. Ben Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanına bunu öneriyorum. Güçlü bir aday bulsun tepeden konuşmasın” demişti.

Kamuoyu şimdi CHP içerisinde yaşanan bu tartışmalara Mahmut Bozkurt’un nasıl bir cevap vereceğini bekliyor.

ETİKETLER : Adıyaman\'da CHP’liler ‘Mahmut Bozkurt’ Dedi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Ping your blog, website, or RSS feed for Free
Arşiv Arama
- -
Anket
Adıyaman Haber | Yaman Haber Bölgenin Tarafsız İnternet Gazetesi
© Copyright 2013 Yaman Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Adıyaman Sosyal Etkinlikler
Adıyaman Aday Adayları
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Adıyaman Tütün
SPOR
Adıyaman Belediyespor
Adıyamanspor Haberleri
Adıyamanspor Başkanı
Adıyaman Cendere Gurubu
Adıyamanspor
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
Adıyamanhaberi
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Adıyaman Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Adıyaman Haber