Üniversitede Ücretsiz Bisiklet İmkanı

Adıyaman Üniversitesi öğrencilerinin Külliye alanında daha rahat ve hızlı hareket edebilmeleri için 2014 yılında başlatılan Bisikletli Yaşam Projesi kapsamında Merkez Külliyesi alanına yerleştirilen bisikletlerden sadece 2017 yılında toplam 3 bin 581 öğrenci faydalandı.

Üniversitede Ücretsiz Bisiklet İmkanı

Öğrencilere ücretsiz olarak sunulan Bisikletli Yaşam Projesi kapsamındaki bisikletlerle öğrenciler külliye içerisinde hem rahatça ulaşım sağlamış hem de bu sayede spor yapmış oluyorlar. Sağlıklı yaşama destek olan Üniversite, bu uygulaması ile öğrencilerine sağlıklı yaşam ve bisiklet sporu imkânı sunuyor.

Günümüz dünyasında zamanın kıymetinin daha da arttığını ve sağlığın da en önemli değerlerden biri olduğunu belirten Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Üniversitede öğrencilerin Külliye içerisinde çok daha hızlı ulaşım sağlaması, zaman kazanması ve bisiklet sayesinde yapacakları sporla da sağlıklı yaşamaları için bisikletli yaşamı başlattıklarını ve buna devam ettiklerini dile getirdi.

Rektör Prof. Dr. Gönüllü, yaptığı kısa değerlendirmede, "Üniversitemizde bisikletlerle beraber çevreyi egzoz gazlarından ve kirli havadan koruyarak öğrencilerimize hem zaman ve hız kazandıran hem de sağlıklı yaşamalarını sağlayan Bisikletli Yaşam Projesini 2014 yılında başlatmış ve bugüne kadar devam ettirdik. Öğrencilerimizin bu projeden yeterince faydalandığını görüyoruz. Sadece 2017 yılı içerisinde 3 bin 581 öğrencimiz bu hizmetten faydalandı. Biz de öğrencilerimizden gelen bu ilgi ile bisiklet sayısını daha da artırarak uygulamaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi