Advert Advert

Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Gölbaşı Belediye Konferans Salonunda yapılan toplantıda okul güvenliği ile ilgili yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Bu içerik 413 kez okundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, ilçedeki okul ve öğrenci sayıları hakkında genel bilgi vererek, okullarda güvenlik kameralarının olduğunu, güvenlik kamera sayısı az olan veya hiç bulunmayan okullarda bu eksikliklerinin en kısa zamanda tamamlanacağını belirtti.

İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Uçan ise ilçede okul güvenliğinin sağlanması için her okula bir polis görevlendirmesinin yapıldığını, ekiplerin sistematik bir şekilde okul önlerine ve öğrenci yurtları çevresinde sürekli devriye görevi yaptığını, okul servis araçlarının denetlendiğini ve okul çevreleri ile internet kafelerde öğrencilere yönelik uyuşturucu ve tek sigara satışları konusunda gerekli denetimlerin yapıldığını belirtti.

İlçe Jandarma Komutanı Erdinç Ağcakoyunluda jandarmanın sorumluluk sahasında jandarma ve güvenlik korucularının gerekli tedbirlerin alındığını, okul idarecileri ile sürekli irtibat halinde olduklarını belirtti.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir de ilçe genelinde emniyet müdürlüğü ve jandarma ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, yerel yönetimler olarak eğitim konusunda ne gerekiyorsa yaptıklarını, bundan sonra da yapacaklarını ifade etti.

Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy ise toplantının okulların güvenliği için yapıldığını belirterek, okulların sadece güvenlik güçlerinin sorumluluğunda olmadığını, bunun okul aile birliği ve mahalle muhtarları ile veliler olarak herkesin görevi olduğunu, okullardaki kamera sayılarında görülen eksikliklerin giderileceğini kaydetti.

Aksoy, Emniyet Müdürlüğü tarafından okulların ve yurtların çevrelerinde polis ekiplerinin sürekli devriye gezdiğini belirterek, öğrencilerimizin güvenliği için gerekli tüm çalışmaların titizlikle yapılmaya devam edileceğini sözlerine ekledi.

Kaymakam Can Aksoy’un konuşmasının ardından,  muhtarların ve okul aile birliği başkanlarının soruları cevaplandırılarak, toplantı sona erdirildi.

Okul güvenliği toplantısına Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Uçan, İlçe Jandarma Komutanı Erdinç Ağcakoyunlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, köy ve mahalle muhtarları ile okul aile birliği başkanları katıldı.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı