Advert

Uzman Çavuş Sarıaslan’ın Şahadet Haberi Ailesine Ulaştı

Suriye'nin Afrin kentinde yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan 3 askerden Adıyaman’ın Besni ilçesi Suvarlı Beldesi nüfuzuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan'ın (24) acı haberi, Gaziantep'te oturan ailesine verildi.

Uzman Çavuş Sarıaslan’ın Şahadet Haberi Ailesine Ulaştı

Afrin'de devam eden operasyonlarda 2 arkadaşıyla birlikte şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan'ın acı şahadet haberi, Gaziantep'in İstiklal Mahallesine oturan bir fabrikada şoför babası İmam ve annesi Hatice Sarıaslan'a verildi.  Acı haberle yasa boğulan 2'si kız 4 çocukları bulunan Sarıaslan çifti Hatay'a giderken, evlerinin önüne taziye çadırı kuruldu. Acı haberi alan şehidin yakınları, Türk bayrakları asılan eve akın etti.  Ailenin ikinci büyük çocuğu ve bekar olduğu belirtilen Şehit Sarıaslan'ın cenazesi, yarın Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı Beldesinde düzenlenecek törenle toprağa verilecek.
Taziye evine gelen Suvarlı Belde Belediye Başkanı Mehmet Korkmaz, şehidin Adıyaman'ın Besni ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğunu belirterek, "Zannedersem 3 yıllık uzman çavuş. Tabi her vatan evladı gibi görevinde şehit oldu. Ailesi Hatay'a gitti. Başka söyleyecek bir şey yok. Başımız sağ olsun, vatan sağ olsun" dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”